You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Fala uderzeniowa, jako zabieg leczniczy

on Sep 27, 2023
Każdy, kto miał kiedyś jakieś kłopoty z kolanami wie bardzo dobrze, że ból jest ciężki do zniesienia i nie da się go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a później wydaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale rzeczywistość jest taka, że nie można bagatelizować bólu w stawie kolanowym. Powinniśmy pójść do lekarza i powiedzieć o swych przypadłościach.


kolano
Author: John Swindells
Source: http://www.flickr.com
Może wyjść na to, że wszystko jest w porządku, ale bywa i tak, że niestety musimy mieć operację. Na szczęście dzisiejsza diagnostyka jak i leczenie są o wiele mniej inwazyjne niż dawniej. Dzięki współczesnej technice można wykonać np. artroskopię kolana (lub operacja kolana Wrocław), która jest zabiegiem niepowodującym większych zewnętrznych skutków. Dzięki małym nacięciom wprowadza się do kolana układ optyczny, który pokazuje na komputerze wnętrze stawu kolanowego i w taki sposób za pomocą mikro narzędzi operuje się kolano. Bywa, że, jako pomoc w powrocie kolana do całkowitej sprawności stosuje się zabieg zwany falą uderzeniową. Nie bywa on zbyt często organizowany przez NFZ, a jeden zabieg kosztuje około 100 złotych, jednak jest to świetny sposób, by szybciej odzyskać sprawność w kolanie. Warto jednak nim wybierzemy się na zabieg falą uderzeniową upewnić się czy nie trzeba nam jakiejś bardziej inwazyjnej techniki.


Problemy z kolanem

zabieg
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Kiedy słyszymy słowo operacja raczej ciężko nam postawić przysłowiową „kropkę nad i”, czyli trudno nam wyrazić zgodę na operację. Ale, gdy usłyszymy słowa mało inwazyjny zabieg jesteśmy bardziej skłonni do podjęcia decyzji. Wiadomo, że nie zawsze da się skorzystać z cudownej opcji, jaką jest artroskopia stawu kolanowego www.artemed.plozwalająca na minimalną ingerencję chirurga. A jednak jest szalenie dokładną metodą, jeżeli chodzi o samo sprawdzenie stanu kolana jak też proces leczenia. Wiadomo, że staw kolanowy jest bardzo wrażliwą konstrukcją. Nie trudno o kontuzję szczególnie, jeśli uprawiamy sport lub jesteśmy obciążeni genetycznie jakimiś zwyrodnieniami stawów. Dlatego jeśli odczuwamy jakieś bóle w kolanach powinniśmy iść do lekarza rodzinnego. Prawda jest taka, że lepiej wyjść na hipochondryka, w kwestii własnego zdrowia niż potem zostać kaleką.