Dolegliwości XXI wieku – problemy z widzeniem. Jak im zaradzić?

on Jun 12, 2023
Znajdujemy się w czasach, w których większość społeczeństwa boryka się z problemami z oczami. Jest tak dlatego, iż większość z nas pracuje mnóstwo czasu przed laptopem. Do najpowszechniejszych symptomów należą ból oczu, suchość czy też niewyraźne widzenie.

Obecnie rozpowszechniło się pojęcie, które wskazuje na wcześniej wypisane objawy, brzmi ono CVS. Bardzo dużo osób, której praca ma styczność z monitorem narzeka właśnie na zaczerwienienie oczu. Dolegliwości te łatwo zażegnać, aktualnie we wszystkich aptekach można zakupić kropelki nawilżające oczy. Komplikacje dotyczące oczu pokonywane są także za pomocą okularów. Niestety występują także schorzenia, których nie pozbędzie się stosując nieinwazyjne leki. Najczęstszym objawem długiej pracy z laptopem jest suchość oczu i ich zaczerwienienie.
badanie okulistyczne
Source: pixabay.com
Fakt ten związany jest z częstotliwością mrugania. Podczas pracy przed laptopem zamykamy oczy szkła kontaktowe miesięczne znacznie rzadziej niż jest to wskazane. Prawie takie same objawy wywołuje u nas pobyt w miejscach z klimatyzacją.
okulary
Source: pixabay.com
Suchość oczu, ich podrażnienie to nie jedyne kłopoty z jakimi walczą pacjenci pracujący przed komputerem.

Jedną z poważniejszych dolegliwości jest tak zwana starczowzroczność, czyli trudności z widzeniem oraz pogorszenie się widzenia na bliskie dystanse. (Zobacz więcej: starczowzroczność). Trudność tę można skorygować użwyjąc odpowiednich soczewek.Zazwyczaj z problemem tym walczą pacjenci będacy po 40.
Niekiedy zdarza się jednakże, iż okulary nie wystarczą i niezbędna jest interwencja lekarza. W takiej sytuacji należy skorzystać z bardziej inwazyjnych sposobów. Wśród takich znajduje się witrektomia, czyli operacja okulistyczna, polegający na pozbyciu się wszystkich elementów patologicznych, które znajdują się w ciele szklistym gałki ocznej.
Przy tego rodzaju operacjach wiele pacjentów przejmuje się ich ceną. By zweryfikować cenę takiej operacji wystarczy wyszukać w Internecie frazę witrektomia cena. Koszt rzeczywiście jest bardzo wysoki, jednakże jeśli chodzi o kondycję naszego organizmu nie warto oszczędzać, szczególnie jeżeli chodzi o problemy dotyczące oczu.