Dlaczego długo czekamy i tym samym odwlekamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

on Feb 14, 2023
Powody, dla których jesteśmy zmuszeni zarezerwować wizytę u dentysty, bywają najczęściej bardzo poważne. W końcu wspomniana wizyta bywa odkładana na potem w nadziei, że dolegliwości miną bezpowrotnie, lecz, jak wiadomo, takie przeświadczenie bywa ułudne. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest całkiem spora szansa, że konkretne schorzenie uda się wyeliminować już za pierwszym razem, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na długotrwałym leczeniu.

Powiązany artykuł -

Wizyta u dentysty
Author: Britt Reints
Świadomość ewentualnych oszczędności jednakże w zdecydowanej większości przypadków wcale nas nie przekonuje. Tak czy siak, problem tkwi nieco głębiej niż skłoni bylibyśmy sądzić. Słowo dentysta stomatolog bielany warszawa potrafi wzbudzić uczucie ogromnego strachu nawet u nieustraszonych panów wyróżniających się dużą siłą fizyczną.

Sęk w tym, że nasza, praktycznie niczym nieuzasadniona, obawa jest po części uwarunkowana psychologicznie. Szczególnie reprezentanci starszego pokolenia, czyli osoby po osiemdziesiątce czy sześćdziesiątce pamiętają czasy, kiedy stomatolog nie posiadał takich narzędzi, sprzętów czy środków, jakimi obecnie dysponuje chirurg twarzowy bądź protetyk. Stąd też wynika odraza do wizyt w gabinecie.

Ta antypatia jest przekazywana dalej, jeżeli nie w genach, to w powszednich rozmowach przy familijnym stole. Natomiast psychologowie będą także mieć na ten temat coś do przekazania. Dentysta to lekarz, który leczy zęby, a te, jak świetnie wiemy, znajdują się w górnej partii naszego ciała. I jako istoty ludzkie bardzo nie lubimy, kiedy rzeczone części ciała są poddawane np. zabiegom usuwania kamienia nazębnego. Podobnie zresztą sprawa się ma w przypadku leczenia okulistycznego. Kontynuując rozmyślania trzeba stwierdzić, że wizyta w gabinecie dentystycznym w każdym przypadku będzie się łączyć z mniejszym albo większym dyskomfortem.

Stomatolog
Author: AF GlobalStrike
Uczucie bólu udało się co prawda praktycznie w całości wyeliminować - współczesne środki przeciwbólowe całkowicie go uśmierzają, lecz doznania i tak pozostały mało przyjemne. A to już jest połączone np. z charakterystycznymi dźwiękami, jakie wydają urządzenia będące wyposażeniem gabinetu. Zgrzyty, jakie daje się słyszeć w trakcie wykonywanych zabiegów pozostają także mało przyjemne dla ucha.

Z racji tego że wizyta w gabinecie dentystycznym owiana jest złą sławą, każdy stomatolog powinien być także świetnym psychologiem. Jeśli taki lekarz będzie potrafił opowiadać kawały albo jeszcze w odmienny sposób relaksować pacjentów, to może on liczyć na całkiem dużą klientelę. W końcu każdy woli, kiedy takie nieprzyjemne zabiegi odbywają się w takiej przyjaznej atmosferze. Zresztą chyba każdy słyszał opowiadania o dentyście, który potrafi nie tylko szybko wyrwać ząb trzonowy, lecz także sprawić, żeby pacjent pozytywnie zapamiętał taką wizytę - porównaj tu.