Czym specjalizuje się poradnia rehabilitacyjna i co należy mieć przychodząc do tego typu poradni?

on Jun 18, 2023
Rehabilitacja potrzebna jest osobom jeszcze częściej. Potrzebna jest ona po złamaniu oraz po zawale. Niezwykle wielokrotnie płacimy za nią sami.

W naszym kraju mamy 70 tys. fizjoterapeutów.

poradnia rehabilitacyjna
Author: Billie Ward

Większość z nich pracuje w prywatnych klinikach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie funkcjonuje. Znaczy to, że państwo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wyniki wykonanej przez klinikę terapii. Poradnia rehabilitacyjna specjalizuje się udzielaniem wskazówek w ambulatoryjnych uwarunkowaniach oraz w uwarunkowaniach domowych, w zakresie rehabilitacji medycznej. Pacjenci, którzy zgłaszają się do poradni rehabilitacyjnej są przyjmowani na podstawie skierowania od rodzinnego lekarza. Poradnia rehabilitacyjna może współpracować również z innymi pracowniami w szpitalu. Pozwala to na korzystanie z bogatszej diagnostyki. Dotyczy to diagnostyki radiologicznej. Pacjenci, którzy zgłaszają się do oddziału fizjoterapii, muszą mieć stosowne skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Tego typu skierowanie jest wystawione przez doktora specjalistę lub doktora poradni rehabilitacyjnej.

Dział fizjoterapii specjalizuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych warunkach w zakresie fizykoterapii i kinezyterapii. Dział fizjoterapii również świadczy usługi rehabilitacyjnych zabiegów dla pacjentów w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia SELF - (psycholog małżeński wrocław) rehabilitacyjna zajmuje się także ortopedyczną rehabilitacją osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się również pacjentami z urazami i schorzeniami, które nie wymagają leczenia operacyjnego. Celem takiej rehabilitacji jest przywracanie chorych do ruchowej sprawności i zapewnienie chorym pewnego powrotu do powszedniej aktywności i uprawiania sportu.

Rehabilitacja jest prowadzona przez fizjoterapeutów, którzy posiadają wysokie kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni rehabilitacyjnej powinien mieć dowód tożsamości oraz skierowanie od doktora rodzinnego.