You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Czy wiesz, że schorzenia psychiczne to zjawisko nagminne?

on Mar 28, 2023
W dzisiejszym czasie, gdy prędkie i nerwowe życie przytłacza, choroby psychiczne są zjawiskiem dość nagminnym. Choroby psychiczne zdołają dotyczyć każdego. Zaburzenia dotykające własnego życia wewnętrznego znacząco blokują działanie społeczne. Tak jak różne choroby, każde rodzaje chorób psychicznych posiadają fazy nasilenia, bądź scharakteryzowane symptomy.


Ludzkie postępowanie jest nadzwyczaj zawiłe i zależy od wielu elementów. Psychiatra stawia diagnozę określając indywidualne jednostki chorobowe jako swoiste naruszenie stabilności chemicznej mózgu .
Lekarz psychiatra poradnia praxis psychiatrzy poznań opiera swą diagnozę przede wszystkim na dokładnie wykonanym wywiadzie od pacjenta, a również na badaniu stanu psychicznego polegającym na zadawaniu pytań, rozmowie i obserwacji. Lekarz jest w stanie również zlecić przeprowadzenie pomocniczego badania psychologicznego i zlecić pacjentowi, czy też razem z nim zapełnić specjalistyczne ankiety służące do oceny intensywności symptomów. W pewnych wypadkach może również podjąć decyzję o konsultacji neurologicznej.
pacjent
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


Jedną z częstych chorób psychicznych są zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Leczenie owych zaburzeń jest postępowaniem długofalowym i zawiłym. W leczeniu wykorzystuje się zarówno lekarstwa, jak i psychoterapię i techniki wspierające. Jednostki doznające łagodniejszych symptomów można leczyć wyłącznie za pomocą psychoterapii, czy też farmakoterapii. W wypadku dużego nasilenia symptomów niezbędne może być wspólne użycie obydwu tych metod. Farmakoterapia trwa od kilku miesięcy do wielu lat. W leczeniu farmakologicznym używa się zwykle znacznie większe ilości specyfików antydepresyjnych w porównaniu z dawkami przepisywanymi chorym na depresję.


Termin trwania leczenia zakładany jest indywidualnie. Po zwieńczeniu właściwego leczenia wyznaczone może być powtarzanie umiejętności i treningów osiągniętych w trakcie kuracji.
W przypadku zaburzeń umysłowych istotne jest dbanie o całkowitą higienę umysłową i stan zdrowia, troska o osobisty rozwój, kształcenie w sobie zdolności radzenia sobie z napięciem i rozwiązywania trudności, aktywność fizyczna.