Czasami zdarzają się w naszym życiu tak trudne momenty, że potrzeba jest interwencja psychiatry

on Sep 27, 2023
Czasami uleczyć należy nie ciało, ale duszę. I nie ma się czego wstydzić. Cierpienie ludzkie ma przecież różne oblicza.

Jeżeli w naszym życiu przytrafiło się nam coś wstrząsającego, to nie możemy się z tym zmagać w samotności.

psychiatra
Author: Martin Delisle

Nie wolno się czuć zażenowanym. To najważniejsza sprawa. Przecież nie urodziliśmy się w ciemnym wieku. Jeśli z bólem serca zapisujemy się do kardiologa, a z bólem stawów do ortopedy, to z bólem wewnętrznym też nie powinniśmy walczyć w pojedynkę. Musimy poszukać fachowej pomocy. Pewnie pierwszym krokiem będzie pójście do Psychologa. On skontroluje, jak poważny jest nasz stan oraz podejmie decyzję, jakie powinny być kolejne kroki. Jeśli sytuacja będzie prezentować się tak, że potrzebne będą nam tabletki, to będzie musiał nas przekierować do psychiatry. Wyłącznie on może wypisywać recepty z różnego typu środkami. Mogą być to tabletki nasenne lub takie, które całościowo pozwolą się nam częściej wyciszać i relaksować. Niektóre osoby będą wymagały pewnie silniejszych psychotropów, ale taką decyzję podejmie już psychiatra. On nakreśli linię naszego leczenia. Prawdopodobnie będzie trzeba spotykać się z nim na cotygodniowe sesje. Mogą one być z początku niezwykle przykre, ale po jakimś czasie przyniosą nam ulgę. Trzeba tylko być cierpliwym i wyrozumiałym dla siebie.

Bywają także tego typu tragedie, które są na tyle trudne, że lekarz ortopeda prywatnie Wrocław może zaoferować leczenie w szpitalu. Wówczas efekty będą dostrzegalne o wiele szybciej.