You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Co warto mieć w domu w zapasie, gdy jest się rodzicem maluszka? Praktyczne produkty, jakie nigdy nie przyjdą ci do głowy jako pierwsze.

on Dec 8, 2019
Często okazuje się, iż bardzo wiele rzeczy zupełnie niespodziewanie przydaje się w domu gdy jesteśmy rodzicami szkraba. To, że warto mieć więcej paczek nawilżanych chusteczek w paczkach ekonomicznych oraz śliniaków - to pewne jak w banku, ulubiona kaszka także nagle nie może wyparować, ale zdarza się, iż całkiem inne produkty mogą być pomocne niż te, jakich codziennie używamy.

Dzieciom
choroba
Source: pixabay.com
zdarza się chorować - to nie nowość. Szczególnie, gdy chodzą do przedszkola. Nieważne czy to katar na tle alergicznym czy wywołany przeziębieniem, warto zawsze mieć w domu krople do nosa Sulfarinol i podawać je zgodnie z zaleceniem lekarza albo informacją na ulotce. Więcej informacji: Apteka Świat Leku. Krople bardzo szybko obkurczą naczynia krwionośne, jednak nie przesuszą za bardzo śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym rodzaju kataru. Kiedy dziecko jest kapryśne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co lubi, np. mlekiem Bebilon sojowy. Można wkroić banana albo dołożyć jakieś owoce i zrobić w ten sposób świetne śniadanie albo drugie śniadanie. Danie nie będzie ciężkie, lecz zapewni dziecku uczucie sytości. Możemy do mleka Bebilon sojowy dosypać kakao i stworzyć w ten sposób znakomity deser. Dania na bazie tego mleka nie mają laktozy, dlatego nie uczulą malucha. Jeśli brak nam pomysłu na nową zabawę, dobrze jest posiadać w domu zapas skrobi kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci oraz mąki ziemniaczanej.
radosne dziecko
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.comZe skrobi i oliwki dla dzieci możemy zrobić "magiczny piasek" - rodzaj piasku, który zaangażuje dziecko na wiele godzin. Z soli i mąki pszennej można wytworzyć masę solną, powycinać kształty foremkami do ciastek, a później podsuszyć i ozdobić. Ze skrobi ziemniaczanej i niewielkiej porcji wody uzyskamy ciecz nienewtonowską, jaka też będzie świetna do zabawy na wiele godzin. Który szkrab nie lubi taplać się w wodzie czy błocie? dodatkowym atutem skrobi kartoflanej jest jeszcze fakt, że z powodzeniem zastępuje zasypkę dla dzieci.

Rodzice zwykle są bardzo pomysłowi i z banalnych przedmiotów potrafią wyczarować oryginalne zabawki angażujące maluchy przez długi czas, a kiedy brakuje czegoś potrzebnego pod ręką, także stosują swoje sprawdzone metody.