Co można zrobić żeby wybielać zęby

on Sep 2, 2023
Równe, białe zęby są pragnieniem każdego. Najwyższą istotę odgrywa codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków wyróżnia też zmniejszenie konsumpcji artykułów zawierających cukier albowiem jest to naczelne pożywienie zarazków próchnicotwórczych.

białe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Kluczowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, względnie manualnej, jakakolwiek z nich bardzo prawidłowo spełnia własne zadanie, jeśli tylko szczotkujemy zęby stosownie długo i robimy to dokładnie.

Jeżeli masz chęć uzyskać inne materiały na prezentowany wątek, to zobacz proponowane www, które zawierają również informacje na to zagadnienie - wejdź więc tutaj.

Istotne jest też, aby odrzucić kiepskie przyzwyczajenia, które szkodzą własnym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest zasadne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez parę minut i nie czynimy tego nazbyt często.
Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest bardzo częstym zabiegiem. Poprawnie jest kiedy zabieg ten odbywa się pod dozorem lekarza. Przeprowadzona kontrola i diagnostyka uzębienia, również osiągnięte rady przyczynią się do realizacji wyższych efektów. Niedostatek kompetentnej opieki jest w stanie przyczynić się do uszkodzeń i bólu uzębienia. Zabieg jest przeważnie bezbolesny. Na krótko zdołają pojawić się niewielkie podrażnienia. Nieraz zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające drażliwe zęby winny wobec tego lepiej unikać wybielania. Plusem wybielania są oczywiście estetyczne, zadbane i bielsze zęby, które mają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo. Do gabinetu zaprasza ortodonta Cichoń z Krakowa.
Ogromnym problemem każdego pacjenta jest ubytek zęba.

szczoteczka
Author: pau.artigas
Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków oferuje parę sposobów na pozbycie się tego problemu i uzupełnienie braku. Chociaż ubytek pojedynczego zęba może wydawać się błahym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to znaczna kontuzja. Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchybotanie innych zębów w łuku, pojawienie się diastem, to znaczy szpar między zębami, problemy z przeżuwaniem, a co za tym idzie trudności żołądkowe i bóle głowy. W związku z tym stomatolodzy radzą, ażeby nie bagatelizować pojedynczych ubytków.