Acai na naszym talerzu

on Feb 15, 2023
Jagody Acai to południowoamerykańskie owoce, które rosną na palmach w sercu gąszczu dżungli. Świat zapewne nigdy by o nich nie usłyszał, gdyby nie ich fantastyczne przymioty. Trend na te pyszne jagódki ostatnio zawitała do naszego kraju.

Dobrze, żebyś i ty sprawdził, dlaczego warto wyłożyć nieco środków i nabyć dla siebie i rodziny zdrowie o wspaniałym smaku.

Wielu dietetyków poleca owoce Acai lub zieloną kawę na odchudzanie - odchudzające właściwości zielonej kawy. Wspierają utratę niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, bo zawierają wielkie ilości zbawiennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych. Owe zbawienne związki umieją obniżyć ilość złego cholesterolu we krwi. Oprócz tego spożywanie owoców z Amazonii świetnie stabilizuje cały układ pokarmowy i oczyszcza system z niebezpiecznych toksyn.

acai na drzewie
Owoce Acai to zbiornik wspaniałych przeciwutleniaczy. Te ciemnoniebieskie jagódki mają ich znaczne ilości, przebijając wszystkie światowe owoce. Antyoksydanty to elementy, które hamują rozwijanie się komórek rakowych oraz oddalają starzenie. W czasie, kiedy rak stał się powszechną chorobą (polecamy klinika dentystyczna kraków) cywilizacyjną, jedzenie potraw z znaczącą zawartością tych związków to rzecz obowiązkowa.

Jagody te posiadają też całą gamę minerałów i witamin. Mogą pochwalić się działaniem ułatwiającym wypoczynek. Pokrzepiają mięśnie (dzięki wykazywaniu sporej liczby aminokwasów), wyostrzają wzrok. Bronią przed przeziębieniem. Przynoszą ulgę pacjentom narzekającym na nadciśnienie, przez co wydatnie poprawiają ochronę przed chorobami układu krwionośnego. Brazylijskie jagódki potrafią także podnieść nasz humor i zwiększyć możliwości mózgu. Nie okaże się zatem wyolbrzymieniem skonkludowanie, że te amazońskie owoce są na wagę złota dla naszego organizmu.

Ale bez obaw, owoce Acai nie mają takiej ceny, co kawałki złota, chociaż są oczywiście droższe, niż nasze rodzime zwykłe jagódki. Niefortunnie, nad Wisłą niełatwo je znaleźć w sklepach. Rozwiązaniem jest internet, w którym funkcjonuje parę stron z jagódkami w ofercie. Miej na uwadze, żeby ocenić prawdziwość owoców i nie dać się nabrać na przekręty złych sprzedawców. Polecamy .