Zawód pielęgniarka

on Jan 29, 2022
Pielęgniarka - fach niedoceniony. Wymagający nieprzeciętnej empatii, nieodpowiedniego kontaktu z osobom chorą, ciepła, lecz także profesjonalizmu w spełnianiu powszednich czynności.

Mimo niezbyt zadowalających zarobków, mozolnej pracy, każdego roku o wspomniany indeks starają się tłumy w większości wypadków dziewcząt.

świat
Author: Katarzyna Matylla

pielęgniarstwo
Author: Adam Mirowski

To właśnie one będą stały u boku pacjenta, opatrywać rany, monitorować stan samopoczucia, wykonywać pomiary cukru wagi, albo nieskomplikowane zabiegi wyznaczone przez medyka (pobieranie krwi, bańki).

Zajrzyj do wpisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej ośrodki leczenia nerwic w polsce na ten temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Pielęgniarstwo jest profilem oferowanym przez lekarskie uczelnie, lecz także niektóre niepubliczne szkoły wyższe.

Poniektóre przedmioty z programu edukowania na tym kierunku to: anestezjologia, pielęgniarstwo w intensywnej opiece lekarskiej, biochemia z biofizyką, pielęgniarstwo chirurgiczne, epidemiologia, filozofia, geriatria etc. Studia owe wyposażają w uniwersalną wiedzę lekarską, przygotowują do promowania zdrowia, zapobiegania chorobom, wspierania aktywności zbiorowości lokalnej na rzecz ochrony zdrowia ludzkiego. Studia na owym kierunku winny kształtować zdolności psychofizyczne do pracy z osobami chorymi, kalekimi, a dodatkowo z dziećmi a także ich rodzicami. Główne miejsca pracy pielęgniarzy to przychodnie, publiczne jak też prywatne zakłady opieki zdrowotnej, domy opieki społecznej, ośrodki opiekuńczości paliatywno-hospicyjnej, uzdrowiska.

Wychowankowie kierunku pielęgniarstwo są przygotowani do zatrudnienia w zakładach zajmujących się poradnictwem z zakresu edukacji prozdrowotnej. Pielęgniarstwo to właściwie spełnienie powołania niż praca zarobkowa, bowiem w obecnej chwili płace nie są nazbyt satysfakcjonujące.