You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Zabieg u dentysty powinnabyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

on Nov 16, 2018
O dentystach powinni pamiętać wszyscy bez wyjątku. Nawet jeżeli ktoś unika ich jak ognia, nie chodzi na standardowe wizyty kontrolne i nie umie dbać o zgryz, to w pewnym momencie sobie o nich przypomni. Ból zęba jest taką dolegliwością, której nie można bagatelizować, ale to nie ból, czyli ostateczność, powinny nas sprowokować do wizyt.

Zdrowe zęby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Naszym celem musi być profilaktyka. Nawet w sytuacji kiedy nie zależy nam na zdrowiu (a chyba jednak znacznej części z nas zależy) to czynnikiem umożliwiającym powinien być wizerunek, który w aktualnych czasach ma bez wątpienia duże znaczenie. Nie bez przyczyny umawiamy się do i ortodontów i protetyków i stomatologów zajmujących się leczeniem całościowym bądź estetyką uśmiechu. O ile jednak ortodonta (więcej informacji...) zazwyczaj poprawia wyłącznie zgryz, którego ubytki (o ile są nieznaczne) nie odgrywają znaczniejszej roli w codziennych nawykach, o tyle protetyka jest już potrzebna.Protetyka

Protetyka jako dziedzina skupiona na rekonstrukcji utraconych zębów ma wpływ pośrednio na całe nasze zdrowie i jakość życia. Bez działającego aparatu zębowego trudno nam jeść pokarmy, w rezultacie zjawiają się problemy trawienne i mnóstwo innych dolegliwości. Inną sprawą jest to, że podczas długotrwałych braków w uzębieniu nasz zgryz ulega wypaczeniu, a kości i dziąsła powoli zanikają, prowadząc do chorób zębów i przyzębia.

Profilaktyka

Szczoteczka do zębów
Author: pau.artigas
Source: http://www.flickr.com
W profilaktyce najistotniejsze są regularne kontrole, ale również zabiegi które charakteryzują się naciskiem na usunięcie kamienia nazębnego i zalegających na zębach nalotów. W tych "nalotach" mogą się znaleźć się siedliska bakterii które mogą odpowiadać za próchnicę i schorzenia dziąseł. Poza tym kamień nazębny może szpecić. Usuwanie kamienia nazębnego z zębów nie pozostaje więc bez wpływu na wygląd naszego uśmiechu.

Nie zapominajmy więc, że regularne wizyty u dentysty są niezbędne, żeby mieć zdrowe zęby. Prawdopodobnie czasami próbujemy w jakiś sposób wymigać się z tego typu wizyt, ale naprawdę nie ma sensu, bo tak zęby przypomną o sobie. Z drugiej strony, to bez wątpienia nie jest problem, by umówić się na wizytę. Teraz dentysta jest wszędzie, większych, mniejszych czy średnich miastach, jak dentysta Wałbrzych .

Więcej: sprawdź opinie.