You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu już od maleńkości trzeba dbać o swoje zęby, z jakimi konsekwencjami liczyć się należy w przypadku zaniedbań.

on Jun 19, 2020
Zdecydowana większość maluchów słucha codziennie rano i wieczorem, że powinny porządnie umyć swoje zęby. I większość z nich niestety nie zawsze właściwie te zęby myje, bo będzie to albo zbyt krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre wręcz z premedytacją nie pamiętają o tym, kładąc się bez ich umycia, co niestety nie jest dobre, bowiem właśnie nocą, gdy nie ma naturalnego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Sprzęt dentystyczny
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Jeśli dołoży się do tego codzienne niewłaściwe jedzenie, oparte głównie na ogromnej ilości słodzonych napojów i słodyczy, to przepis na kłopoty z zębami w starszym wieku gotowy. Dlatego też trzeba już od młodych lat wykształcić w dzieciach odpowiednie zachowania i pilnować, żeby czyściły żeby w odpowiedni sposób, a poza tym regularnie odwiedzać dentystę na przeglądy.

W czasie nich stomatolog sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, a jeżeli pojawią się jakieś ubytki, to zaproponuje najlepsze leczenie. Przy małych ubytkach ich załatanie jest tanie i szybkie, należy się więc tym zająć od razu a nie czekać, jak problemy się powiększą. Wielu ludzi nie pilnując stanu zębów może jednak doprowadzić do tego, że w którejś chwili są one tak zniszczone, że się będą nadawać albo do usunięcia, albo do leczenia kanałowego.


Na szczęście obecna stomatologia radzi sobie z takimi sytuacjami, choć ogólnie rzecz biorąc protetyka warszawa bielany - bardzo pomocna strona- http://ratynscystomatologia.pl/leczenie/protetyka - Wałbrzych sporo kosztuje, znacznie taniej powinno jednak wyjść systematyczne dbanie o stan zębów. Zaleczenie niedużej dziurki to najczęściej koszt kilkudziesięciu złotych i tylko jedna wizyta na fotelu, zaś na odbudowę zęba przez protetyka można wydać co najmniej pięćset złotych, a nierzadko i kilka tysięcy.

Ze sporymi wydatkami liczyć się także należy, jeśli ktoś będzie chciał poprawić sobie ułożenie zębów w jamie ustnej i ich wyprostowanie. W naszej służbie zdrowia darmowy ortodonta Wałbrzych będzie przysługiwał jedynie nastolatkom do lat trzynastu, więc jeśli ktoś będzie chciał później nosić aparat korygujący, to on także będzie kosztował minimum tysiąc pięćset złotych.