You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Z czym do dietetyczki?

on Mar 28, 2023
Jedzenie stanowi podwalinę naszego życia, uzupełnia składniki potrzebne do harmonijnego funkcjonowania, lecz także sprawia przyjemność jak też może być formą opędzania czasu wolnego.


Bezrefleksyjne spożywanie pokarmów często prowadzi do nadwyżki kilogramów.
metody
Author: Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com


dieta w nietolerancjach pokarmowych
Author: StaR DusT


Czasem wystarczy ograniczyć posiłki, aby waga wróciła do normy. Lecz w pewnych przypadkach powinniśmy udać się do dietetyka na konsultacje ażeby pozbyć się zbytecznych kilogramów na dobre. Przyczyny korpulencji mogą być tak naprawdę nadzwyczaj różne. Do najczęstszych należą: czynniki dziedziczne - prawdopodobnie to rodziciele przekazują potomkom geny odpowiedzialne za przyjmowani pożywień oraz przetwarzanie ich w energię, kiedy jedno z rodzicieli choruje na otyłość, jest ogromne ryzyko, iż maluchowi też ona zagraża, wtenczas niezwykle ważna będzie prewencja, gdyż dziedziczne są tylko predyspozycje, nie zaś samo schorzenie. Waga ciała w dużej mierze zależy od naszego apetytu, stąd leczenie otyłości musi rozpocząć się od obniżenia zbytniego łaknienia. Na nasz apetyt oddziałuje ośrodkowy układ nerwowy, jeden hormon pobudza ochotę na węglowodany, następny tę ochotę obniża, należy ustalić, jaką substancję pobudzać do pracy. Niepohamowana chęć na jedzenie (pizza wałbrzych) traktowana jest w kategorii nałogu, często powodem jest zajadanie stresów.
Jeśli ktokolwiek podejmuje próbę walki na własną rękę z kilogramami, powinien mieć świadomość, iż ułożenie należytej diety to mimo pozorów wcale nie takie łatwe zadanie, czasami eksperymentując, możemy sobie wyłącznie zaszkodzić. Gdy jest Ci potrzebna dieta w nietolerancjach pokarmowych, również powinieneś skorzystać z rady dietetyka.