Wzrok wydaje się być naszym najważniejszym zmysłem - trzeba więc dbać o niego przez całe życie

on Aug 12, 2021
Każdy z nas jest świadom tego, że znaczne pogorszenie się wzroku, to bardzo ciężka spawa. Funkcjonowanie staje się wówczas ogromnym wyzwaniem.

Dr hab. N. med. Maciej Kielar
Author: Medicover
Source: Medicover

Dlatego trzeba troszczyć się o swój wzrok (zamów laserowa korekcja wzroku warszawa cena na stronie www.dziegielewska.eu!) i kontrolować się regularnie.

Jeśli myślimy o trudnościach ze wzrokiem, to zazwyczaj przychodzą nam na myśl przykładowo pogłębiające się minusy lub zaćmę. Jednakże, istnieją również inne schorzenia, które mogą psuć nasz wzrok. Jest to tzw. stożek rogówki. Czasami nie jest on rozpoznawalny przez doktorów. Pierwszym objawem bywa swędzenie oraz łzawienie oczu. Przypisuje się te syndromy niestety zbyt często alergiom oraz klimatyzacji czy ogrzewaniu. Na dodatek, nie w każdym gabinecie okulista jest w stanie stwierdzić pojawienie się tej choroby. Potrzebny jest fachowy sprzęt zwany topografem rogówki. Znakiem dla lekarza może być coraz większy astygmatyzm i wielki problem w dobraniu właściwych okularów. Z biegiem lat objawy będą się pogłębiać. Z tego powodu osoby, które mogą podejrzewać u siebie to schorzenie powinny udać się na odpowiednie badania. Są dwa sposoby leczenia. Oba są związane z zabiegiem. Wybór metody uzależniony bywa od stopnia rozwinięcia choroby. Zabiegi nie bywają inwazyjne. Są też bezbolesne. Trwają maksymalnie kwadrans.

Jeżeli mieszkamy w województwie małopolskim i stwierdzono u nas stożek rogówki Kraków posiada kilka specjalistycznych klinik, które podejmą się leczenia. Wystarczy zadzwonić i umówić się na datę zabiegu. Odzyskamy po wszystkim ostrość widzenia oraz przyjemność z życia.