You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

We dzisiejszym społeczeństwie wyrobił się pogląd, iż każda osoba posiadająca jakieś problemy ze swoim zachowaniem bądź osobowością musi udać się po poradę do psychologa.

on Nov 8, 2021
We dzisiejszym społeczeństwie utarł się pogląd, iż każda osoba mająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem lub osobowością powinien udać się na wizytę do psychologa. Jest to nawet modne, gdyż szczególnie osoby zamożne zazwyczaj mają swoich osobistych psychoterapeutów.

Z zasady terapeuci to dobrze wykształceni specjaliści, którzy skończyli prestiżowe uczelnie, czyli ludzie którzy powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje do wspierania ludzi z problemami. Na nieszczęście często praca psychologa wygląda jak porady pradawnego szamana, który próbuje odnaleźć skomplikowane rozwiązania bardzo prostych problemów. Można zauważyć to szczególnie w sytuacji młodszych pacjentów, których rodzice przychodzą z problemem pod tytułem: moje dziecko gryzie inne dzieci. Wtedy do akcji wkracza psycholog, który twierdzi, że to całkiem zwyczajne zachowanie w trakcie dojrzewania i nie można dziecka w tym ograniczać. Efektem takiego podejścia do tematu są ulice pełne rozwydrzonych wyrostków, dla których nieposłuszeństwo wobec rodziców jest normalną sytuacją.
psycholog
Source: flickr.com
Naturalnie dzisiaj bez problemu możemy zatrudnić psychologa, gdziekolwiek nie spojrzymy możemy zauważyć reklamy w rodzaju: gabinet psychologiczny wrocław bądź dobry psycholog (PwS - psycholog dziecięcy gdynia) wrocław, jednak warto zastanowić się czy faktycznie taka osoba jest nam potrzebna - polecana psychoterapeuta z Wrocławia w Charakterownia. Prawda jest taka, iż większość problemów z wychowaniem jest znana ludziom od wielu lat i istnieją na nie sprawdzone metody. W dawnych czasach ludzie nie potrzebowali psychologów, żeby wychować swoje dzieci. W dzisiejszych czasach niestety rodzice traktują swoje pociechy jak królów oraz księżniczki, których pod żadnym pozorem nie można dotknąć nawet palcem, a wszelakie problemy z zachowaniem tłumaczy się różnymi chorobami pokroju ADHD.Bezsprzecznie część z tych kłopotów faktycznie ma swój początek w jakiejś chorobie, jednak zdecydowana większość z nich bierze się złego wychowania. Trudna prawda jest taka, że dzisiejsi rodzice są bez przerwy zajęci, skutkiem czego nie mają wystarczająco dużo czasu dla swoich pociech co w prostej linii prowadzi do błędów w wychowaniu.

Jeżeli intrygują Cię przedstawione zagadnienia, to wejdź w ten link. Tam jest bezpłatny dostęp (https://introwertus.pl/leczenie-depresji/) do bardziej precyzyjnych wiadomości związanych z tym tematem.

Reasumując w dzisiejszych czasach mamy do czynienie ze swego rodzaju modą na psychoterapeutów - gabinet psychoterapii Charakterownia.
Posiadanie osobistego psychologa staje się bez mała symbolem statusu społecznego. Na nieszczęście moda ta przekłada się również na dzieci i młodzież, których rodzice próbują zamaskować swoją nieudolność poprzez wymyślonych chorób swoich latorośli. Prawda jest jednak taka, iż w większości sytuacji wystarczy poświęcić im trochę więcej czasu, a zdecydowana większość problemów sama się rozwiąże.