You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób trzeba usuwać odciski? Sprawdź, aby zapomnieć o trudności

on Jul 7, 2020
Wakacyjne spacery są niezwykle przyjemne, ale wielokrotnie cierpią na nich nasze stopy. Przede wszystkim, gdy nosimy niewłaściwe buty oraz zaczynają tworzyć się na nich odciski.

Stopy na plaży
Author: Al Lloyd
Source: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest wykonać usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego niechcianego problemu? Rozpocznijmy od tego, co to jest odcisk. Jest to stwardniały, martwy naskórek, jaki powstaje w wyniku długotrwałego nacisku bądź tarcia się o brzegi obuwia. Jest parę typów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się robią, na przykład na spodniej części stopy powstają modzele. Jeśli czujesz pieczenie, a następnie kłujący ból, bez wątpienia jest to odcisk, więc powinieneś podjąć należyte działania, by szybko się go pozbyć. Jak trzeba to zrobić? Rozpocznijmy od domowych metod. W przypadku wielu ludzi rolę zdaje czosnek.

Wypielęgnowane stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Najpierw musimy namoczyć stopy i starannie je wytrzeć, a później skroić czosnek na cieniutkie plasterki i obłożyć nimi odcisk, jaki w dalszej kolejności obklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek trzeba przygotowywać dwa razy na dzień i krótkim czasie przyniesie oczekiwane efekty. Zamiast czosnku można wykorzystać liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Najlepiej jest samemu sprawdzić, która metoda będzie dla nas właściwa i posłużyć się nią w razie, gdybyśmy ponownie mieli odciski. Jeżeli domowe sposoby nie pomogą, potrzebny będzie preparat na odciski z apteki, na przykład specjalny płyn, którym smarujemy zmiany, aż będziemy w stanie usunąć odcisk . Trzeba uważać, aby nie używać płynu gdy mamy zmiany zapalne skóry albo się skaleczyliśmy. Poza płynami w sprzedaży są także plastry i maści, które systematycznie wykorzystywane powinny wreszcie rozwiązać nasz problem. Czasem jednak potrzebna może okazać się wizyta u lekarza, który podczas zabiegu pozbędzie się bolesnej zmiany, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się normalnym życiem.Teraz już wiesz, w jaki sposób pozbyć się odcisków. Nie zwlekaj z właściwymi działaniami, w innym razie odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, przez co w końcu nie będziesz mógł chodzić bez bólu. Zainwestuj też w dobre, komfortowe buty, by kolejnym razem nie doprowadzić do niniejszej sytuacji. W przypadku pań zaś najważniejsze jest zmieniać buty na niższe oraz wygodniejsze, by nie chodzić całych dni w szpilkach.