You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób troszczyć się o ząbki?

on Oct 9, 2019
Szkliwo zębów to najtwardsza tkanka zęba – starczą jednakże niedbalstwa w higienie jamy ustnej i złe przyzwyczajenia, ażeby problemy z ząbkami stały się faktem.


Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie oddziaływanie na stan jamy ustnej mogą mieć pewne postępowania.
Nieprawidłowa higiena ząbków, stronienie od wizyt u stomatologa i konsumowanie słodkich napitków gazowanych to jedynie pewne z wielu sposobów na braki w zębach oraz braki w uzębieniu. O ile pragniesz możliwie długo cieszyć się własnymi zębami, przyda ci się ociupinę sugestii, czego nie powinno się wykonywać. Nawet maluchy mają pojęcie, iż powinno się myć ząbki - - > zaktualizowany post na blogu. Wszelkie niedbalstwa prowadzą bowiem do próchnicy zębów a także schorzeń dziąseł. Z drugiej jednak strony, zbytnia gorliwość też nie popłaca. Dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku w żadnym razie nie jest tak pomyślne, jak mogłoby się zdawać. Eksperci zalecają mycie zębów trzy razy na dzień - po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Nie należy przy tym zbytnio szorować ząbków tuż po powstaniu od stołu. Myjąc zęby wprost po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wydzielających się podczas konsumowania posiłku, staje się bardziej miękkie. Wskazane jest więc odczekanie 30 minut przed myciem ząbków. W tymże czasie kwasy zostają zneutralizowane, natomiast ząbki mają czas na ponowną mineralizację. Szczoteczka do zębów winna być mięciutka. Nazbyt twarda szczoteczka może bowiem uszkadzać zęby.


schorzenie
Author: Lori Greig
Source: http://www.flickr.com


Ząbki myj delikatnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, aby po każdym posiłku użyć nici stomatologicznej.
Usuwanie resztek pożywienia z przestrzeni międzyzębowych zajmuje blisko dwóch minut, zaś pożytki płynące z tejże czynności są bezcenne. Niesłychanie istotne dla zdrowia zębów będą również regularne wizyty u dentysty. Stomatolog Łomża dopełnia przeglądu ząbków co pół roku.