You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób najlepiej zadbać o swój wzrok, w jakie miejsca wybrać się na dobre badanie.

on Dec 3, 2019
Nasze oczy każdego dnia narażone są na bardzo duże przeciążenia. Dotyczy to w szczególności osób, które nadużywają korzystania z różnych sprzętów elektronicznych, takich jak tablety, telefony komórkowe czy komputery. Na szczęście współczesne ekrany wykonane w technologii LED są znacznie bezpieczniejsze dla wzroku, niż przykładowo monitory z kineskopem sprzed kilkunastu lat, lecz nadal ciągłe spoglądanie w niewielki obszar kilkadziesiąt centymetrów przed sobą nie jest bezpieczne.

Okulista
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też okuliści zalecają szereg działań profilaktycznych, jakie mogą pomóc w utrzymaniu oczu w odpowiedniej formie przez długie lata. Z pewnością ogromne znaczenie ma właściwe oświetlenie, przy pracy z monitorem nie może być zbyt ciemno, niepożądane są również różne odbicia i refleksy.

Niezwykle zdrowa jest regularna gimnastyka gałki ocznej, która polega na zmianie ostrości i patrzeniu przez parę chwil na jakieś odleglejsze obiekty. Należy także regularnie stosować krople do oczu, które pozwalają na zapewnienie właściwego nawilżenia.


Jeśli jednak ktoś zaczyna czuć, że jego wzrok się męczy albo zaczyna gorzej widzieć, to konieczne może być badanie wzroku Toruń wykonane przez dobrego okulistę. Badania takie często są przeprowadzane przez lekarzy w sklepach sprzedających okulary, należy jednak pamiętać o tym, że w takich miejscach optyk (poznaj więcej) Toruń będzie się skupiał jedynie na ocenieniu, jaka jest wada wzroku i jakie szkła mają być dobrane. Przeważnie takie miejsca nie są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, pozwalający przykładowo na dokładne sprawdzenie dna oka.

Jeśli więc komuś zależeć będzie na tym, żeby po prostu zakupić sobie okulary, to spokojnie może się na takie badanie udać, i ono powinno mu dać trochę wiedzy na temat stanu wzroku. Jeśli jednak ktoś będzie chciał szczegółowiej się zbadać, to zdecydowanie lepszym wyjściem będzie odwiedzenie sprawdzonego okulisty, który zbada wszystko co należy. W przypadku osób dużo pracujących przed komputerem pożądane jest, żeby takie profilaktyczne badania odbywać przynajmniej raz na parę lat, a najlepiej raz na rok.