You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dbać o zęby? – informator

on Nov 20, 2020
Stan zębów jest jednym z ważnych elementów decydujących o naszym designie a także o zdrowiu całego ciała. W jaki sposób troszczyć się o zęby, aby były zdrowe i służyły nam przez całe życie? Co uczynić, żeby radować się zdrowym uśmieszkiem?
Przeciwdziałanie próchnicy a także innym schorzeniom ząbków polega za każdym razem na tym samym – najistotniejszą rolę gra tutaj powszednia higiena jamy ustnej jak też zębów.
Istotne jest także zmniejszenie konsumpcji produktów obejmujących cukier, dlatego że jest on głównym pokarmem drobnoustrojów próchnicotwórczych.


trening bokserski
Author: Ibere Romani
Source: http://www.flickr.com
Powszednim oraz znanym od dawna zabiegiem będzie oczyszczanie ząbków szczoteczką oraz pastą przez ok. 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najodpowiedniej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej – dentyści uważają, iż każda z nich bardzo dobrze spełnia swe zadanie, jeżeli tylko myjemy ząbki właściwie długo oraz czynimy to skrupulatnie. Rozróżniamy trzy rodzaje szczoteczek o różnej twardości : miękkie – przeznaczone w szczególności dla tych, którzy mają delikatne dziąsła, nieraz krwawiące w trakcie szczotkowania, średnie – szczoteczki o takim włosiu powinna używać gros ludzi, pozwalają dobrze oczyścić wybielanie zębów Kraków oraz chronić dziąsła, twarde – sporadycznie polecane, odpowiednie są dla osób o zdrowych oraz odpornych dziąsłach, szczególnie narażonych na odkładanie się kamienia .

Kliknij w link i przenieś się na stronę autora (http://www.introwertus.pl/konsultacje-psychologiczne-psychoterapia/). Tam znajdziesz masę skrupulatnych wiadomości na przedstawiony tutaj ciekawy temat.

Szczoteczkę najodpowiedniej zmieniać co 3 miesiące, albowiem po tym czasie traci ona swoje pierwotne własności, włosie odkształca się jak też gorzej czyści ząbki. Czasami nieodzowny będzie nam ortodonta Płock - czytaj na stronce plock.centrumdemed.pl.


Prócz indywidualnego dbania o czystość zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku dobrze jest odwiedzić stomatologa, jaki obejrzy nasze ząbki oraz skontroluje, czy wszystko z nimi w porządku. Oczyści je też z tworzącego się kamienia .
Częste wizyty u stomatologa pomogą szybko dostrzec oraz wyleczyć zmiany próchnicowe oraz przeciwdziałać schorzeniom przyzębia. Gdy potrzebny nam jest protetyk Płock, również nie powinniśmy ociągać się z wizytą u niego.