Usługi gwarantowane w zakładach opieki paliatywnej

on Jan 25, 2023
Hospicjum to miejsce o niezwykle charakterystycznych funkcjach. Najważniejszym zadaniem placówek tego typu jest zapewnianie opieki ludziom nieuleczalnie chorym, będącym w zaawansowanym stadium choroby. Nierzadko tymi chorobami są przykładowo nowotwory złośliwe.
Rolą hospicjum jest ulżenie chorym w ich cierpieniach, możliwe ograniczenie bólu i zapewnienie godnego życia w ostatnich miesiącach. Istnieją różnorodne konkretne odmiany tych zakładów, zaliczają się do nich przykładowo placówki przeznaczone jedynie dla starszych ludzi, jak również hospicja dziecięce. W Polsce działa dużo zakładów tego typu, przy czym wiele z nich funkcjonuje przy
Zbiórka pieniędzy
Author: Howard Lake
różnorodnych fundacjach kościelnych czy zakonnych – w tego typu miejscach niejednokrotnie działają zakonnice i inni duchowni. Istnieje po parę hospicjów na każdym terenie – przykładowo pod hasłem hospicjum ze Śląska lub zobacz hospicjum Katowice można znaleźć aż kilka różnych hospicjów, założonych przez różne organizacje.

Specyfika opieki zapewnianej w hospicjach Jak już zostało wspomniane, pracownicy zakładów opieki paliatywnej to osoby, których praca służy ulżeniu chorym i złagodzeniu ich bólu. Oczywiście inaczej przedstawiają się powinności pielęgniarki zatrudnionej w hospicjum dziecięcym, a inaczej takiej, która obcuje jedynie ze starszymi ludźmi. Każdy pacjent zresztą potrzebuje trochę innego typu opieki z uwagi na typ choroby, na jaką cierpi i jej fazę. Ogólnie jednak w hospicjach zatrudnione są osoby po studiach medycznych, których powinnością jest rutynowa opieka nad chorym. Ogranicza się to do takich zadań jak na przykład mycie, karmienie czy zabieranie na spacer ludzi poruszających się na wózkach.

Dodatkowe usługi wykonywane w ramach hospicjów
Współczesne hospicja tak samo jak inne instytucje chcą iść z duchem czasu i gwarantować swoim pacjentom jak najlepsze warunki. Wyszukując w Internecie frazę opieka paliatywna w hospicjum Katowice hospicjum św franciszka katowice uzyskuje się informacje o typach tych nowych usług. Będzie to więc przykładowo muzykoterapia, czyli leczenie za pomocą dźwięków, która to metoda może przynieść pacjentom dużą ulgę. Poza tym aktualnie w większości placówek pacjenci oprócz stałego kontaktu z lekarzami mają możliwość uzyskania pomocy psychologa.