You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Urodziłaś dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, gdzie można się udać i kto może udzielić pomocy

on Apr 13, 2019
Co w przeciągu całego życia jest najważniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Należy zatem o nie się troszczyć. Regularnie dać się przebadać (profilaktyka jest bardzo ważna już od pierwszych chwil wszystkich ludzi), ćwiczyć, zdrowo się odżywiać. Nasza forma jest bardzo ważna. Dzięki niej stajemy się mocni. A można ją wyćwiczyć jedynie wówczas, kiedy posiadamy zdrowe stawy. Co uczynić, kiedy pojawia się w nich pierwszy ból?

ortopeda
Source: http://sxc.hu/
Najlepszym wyjściem jest szybko udać się do lekarza. Ortopeda obejrzy staw, podpowie, co zrobić, aby ból z początku się zminimalizował, a później całkowicie odszedł. Teraz jest mnóstwo schorzeń, które powodują, iż nasze kości i stawy słabną. Czestokroć, by forma wróciła, ortopeda zaleca tylko ćwiczenia rehabilitacyjne. Zdarza się jednakże, że potrzebna jest i operacja. Nie należy się jednak jej bać. Jeśli naprawdę jest niezbędna, warto się na nią zdecydować (zakończy ból, który na dłuższą metę może okazać nie do wytrzymania). Rzecz oczywista przed taką operacją doktor zleci prześwietlenie oraz usg ortopedyczne – jedynie niedobre wyniki będą świadczyły o konieczności przeprowadzenia zabiegu. Jednakże ci, którzy mieli już operowane – przykładowo kolano – zapewne będą przekonywać do tego innych (życie bez bólu jest naprawdę piękne!).Więcej - http://www.rehabilitacje.orgIMG=1406/539ecccdc4f04___flickr_4534021670.jpg|R|W=200|ALT=rehabilitacja]
USG ortopedyczne można zrobić w każdym dobrym gabinecie. Rzecz oczywista – łatwiej i szybciej jest je zrobić prywatnie aniżeli na Narodowy Fundusz Zdrowia, jednakże w tym przypadku należy pamiętać o tym, że usg niesie ze sobą określony koszt. Nie są to jednak jakieś potężne ceny. Następna sprawa - usg nie wykonuje się tylko ludziom dorosłym. Tak naprawdę badaniu poddaje się już niemowlaki. To niezwykle istotne, by wykonać usg bioderek malucha. Dzięki temu szybko można dostrzec nieprawidłowości i natychmiast coś poprawić (choćby przez tzw. pieluchowanie). Jak zatem widać, ortopeda jest doktorem, który towarzyszy nam od najmłodszych lat. I jeśli od tego okresu zda się, aby rozwój kości oraz stawów dobrze przebiegał, ma się spore szanse, iż ograniczy się problemy za kilkadziesiąt lat, które niestety – z racji sposobu życia, jakie w dzisiejszych czasach prowadzimy – się pojawią.