Sprawdzone metody na walkę z jesiennym przemęczeniem

on Apr 13, 2022
Choć kalendarzowe lato trwa w najlepsze, zimne poranki potrafią nam przypomnieć o upływającym czasie. Idzie jesień. Dlaczego właśnie jesienią jesteśmy mniej aktywni, pełni wewnętrznego niepokoju?

światło
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Na pewno jest to poczucie zbliżającego się końca wakacji - czasu, który większości kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami i dobrą zabawą. Dodatkowo dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. W znacznym stopniu winę za obniżenie naszego samopoczucia ponosi właśnie ograniczony dostęp do światła naturalnego.

Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli nie pozwalają normalnie funkcjonować. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu nie chce nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki (poznaj tutaj na temat depresji).kompleksowe opracowanie - sprawdź promocje na ortodonta Żoliborz- http://ratynscystomatologia.pl/leczenie/ortodoncja -

Najlepiej będzie sprawdzić czy nie jest to depresja sezonowa.
Mimo, iż powody powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, że głównym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu.
Zważywszy na to, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest niedomiar światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia z wykorzystaniem
depresja
Author: david pacey
specjalnych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa (przeczytaj informacje) do fototerapii służy naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, lecz kilka lub kilkanaście razy mocniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Zauważono, że odpowiednia ilość sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych.

Jednym ze sposobów na szybki powrót do zdrowia jest pielęgnowanie pasji. Mogą być to lekcje rysunku czy po prostu pochłonięcie się lekturze. Powinniśmy zająć się tym, na co dotychczas nie mieliśmy czasu, coś co zawsze marzyliśmy robić, lecz np. brakowało nam odwagi. Jeżeli zaangażujemy się w jakąś aktywność, prościej będzie nam oderwać się od tzw. szarej rzeczywistości i zapomnieć o tym, że do wiosny jeszcze ładnych kilka miesięcy.