Psycholog rodzinny - dla kogo oraz w jakich konkretnie typach problemu?

on Aug 2, 2021
Wielu ludziom słysząc o Psychologu od pierwszej chwili załącza się "alarm", który to wręcz każde im mówić, że go nie potrzebują, bo nie mają żadnych "takich" problemów.

zdrowie - landszaft
Author: Charles Haynes

Tak naprawdę jednak niewiarygodnie duży odsetek takich ludzi tak naprawdę problemy ma no i to wcale nie małe. Psycholodzy praktycznie od zawsze kojarzyli się z ludźmi, którzy to pomagają osobom niebezpiecznym oraz bardzo zaburzonym, tymczasem w ogóle nie trzeba takim być by "zawitać" do jego drzwi" no i wcale nie musimy iść w to miejsce tak naprawdę w pojedynkę.

Strzykawka do podawania znieczulenia pacjentowi
Author: Partha S. Sahana

Zazwyczaj kojarzonymi wraz z psychologami są jednostki - pojedyncze osoby, posiadające duże problemy emocjonalne, takie jak choćby przede wszystkim nerwica, depresja czy choroby silniejsze, takiego typu jak schizofrenia. W rzeczywistości jednakże do drzwi psychologa chodzą również ogóle grupy, które to najczęściej składają się z całych rodzin. Psycholog (psychiatra wrocław) rodzinny trochę odróżnia się od tego postrzeganego jako standardowy, gdyż jego zadaniem bywa pomagać przede wszystkim w sytuacjach, w których członkowie rodziny (mieszkającej pod jednym dachem), nie umieją odnaleźć jednego wspólnego języka, wraz z jednym z członków może dziać się coś bardzo złego, z powodu czego cierpią na tym również pozostali lub najzwyczajniej gdy poczują, iż ich "więź" nie bywa taka jak powinna albo w pewnej chwili zauważają, że mocno się ona poluźniła. Zadaniem psychologa rodzinnego bywa spierać taką rodzinę, "przymusić" ją do rozmowy między sobą i w pewien sposób kontrolować jej przebieg, by dojść do sedna problemów.

Wbrew pozorom takich rodzin jest niewiarygodnie wiele no i w dużej mierze nie są to rodziny typu patologicznego, lecz te, o których to nawet i byśmy nie pomyśleli.