You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Przedstawiciel jakiego zawodu mógłby być aktualnie posiadaczem sklepu z lekami i które towary można było tam w przeszłości kupić?

on Aug 6, 2022
W wielu rodzimych miejscowościach istnieje sytuacja, iż na jednej alei jest kilka miejsc prowadzonych poprzez jednego oraz tego samego farmaceutę. Doszło nawet do tego typu okoliczności, iż krajowy rząd wprowadził nowe rozporządzenia ograniczające największą liczbę tego typu specjalnych punktów sprzedaży posiadanych przez tę samą osobę.


Jednak to nie całość.


kosmetyki
Author: Macnetize.com
Source: http://www.flickr.com


astygmatyzm
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com


Korekty tyczą się także tego, kto może zostać właścicielem takiego punktu sprzedaży jak apteka. Otóż zgodnie ze zmodernizowanym prawem, posiadaczem takiego sklepu może zostać tylko aptekarz. Należałoby dopowiedzieć, iż w najwyższym stopniu korzystną okolicznością dla tego typu biznesmena jest okazja usytuowania swej apteki w okolicy jakiejś przychodni. Zapewnia to niezmienne i niemałe wszakże dochody. A które towary można zakupić w takim specjalnym sklepie? Nie tylko same pastylki lub środki opatrunkowe, lecz również przeróżne maści lub nawet szampon o potwierdzonym działaniu leczniczym. Wszakże taki łupież to również wielka dolegliwość, prawda?


A czy pamiętasz, iż w tak porządnym sklepie jak apteka jeszcze przykładowo 100 lat wstecz można było zakupić dosłownie wszystko? I to nawet łącznie z piwem czy winem czy też papierosami? Tak, papierosy w sklepie z lekami. A mówi się, iż w przeszłości obywatele byli o wiele bardziej zdrowi niżeli obecnie.
A przecież to właśnie kiedyś w aptece były produkowane takie alkohole jak piwo lub wino. A poza tym masło lub czekoladka. Dla żyjącego dziś człowieka jest to informacja na tyle zaskakująca co wciąż rzeczywista.