You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Powszechnie mówi się, iż jesteśmy tym, co jemy, dlatego też warto jeść zdrowo

on Sep 25, 2019
Obecnie często powszechnie mówi się, iż jedzenie, które dostępne jest w sklepach jest niezdrowe. Istnieje wiele powodów, dla jakich wzmiankowana sytuacja wygląda w taki sposób. W pierwszej kolejności należałoby tutaj napisać o powszechnym dodawaniu chemii do jedzenia. Pożywienie, które możemy nabyć w sklepach wielokrotnie jest wiele razy przetworzone i zawiera najróżniejsze niezdrowe składniki.


Truskawki faszerowane kuskusem z bazylią
Author: Kupiec
Source: Kupiec
W wyjątkowym stopniu dotyczy to produktów, jakie dla przykładu wystarczy zagrzać na patelni. Są one niezdrowe nie tylko gdyż są szczególnie przetworzone, lecz również dlatego, iż smażenie nie jest odpowiednim sposobem przygotowywania pokarmów. Także produkty, które kupujemy w stanie zamrożonym zwykle uznawane są za niewskazane.
Zdaje się, iż sposobem na opisane trudności z pożywieniem jest tak zwana zdrowa żywność (jak przygotować kasze jaglaną). Praktycznie każdy spotkał się z takim określeniem, nie zawsze jednakże jesteśmy przekonani, co konkretnie ono oznacza. Ogólnie często określenie to kojarzone jest z żywnością ekologiczną. Pojęcie to jest jednak stanowczo szersze tematycznie.

zdrowa potrawa na dietę
Author: Carmen Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Stanowczo można stwierdzić, że istnieje cały szereg produktów, które należałoby określić mianem niezdrowych. Najbardziej znanym przykładem jedzenia uznawanego za niezdrowe są zapewne słodycze. Kolejno zwykle podkreśla się, że niezdrowe są przykładowo tłuszcze czy inne tego rodzaju produkty. Generalnie - zdrowa żywność to przede wszystkim jedzenie, które jest w nieznacznym stopniu przetworzone. Jeżeli jest ono konserwowane przykładowo dzięki temu, iż poddaje się je procesowi suszenia, będzie ono z pewnością zdrowsze, niż z dodatkiem konserwantów czy innych szkodliwych substancji.


Wzmiankowana już uprzednio żywność (owoce bio) ekologiczna uważana jest za wskazaną w pierwszej kolejności ze względu na to, iż jest ona stosunkowo naturalna. Do hodowania w ten sposób roślin nie używa się przykładowo opryskiwania, sztucznych polepszaczy czy innych tego rodzaju rozwiązań. Ponadto taka żywność nie jest zmieniana genetycznie. Powinno się wspomnieć również o tym, iż zwykle bywa ona droższa. Warto jednak w tym przypadku zainwestować więcej i jeść zdrowiej, gdyż nasze zdrowie powinno być dla nas najbardziej ważne (obszerne opracowanie).