Piękne zęby, Twoja wizytówka!

on Feb 15, 2023
Zdrowe i białe jak śnieg zęby to bez wątpienia ozdoba człowieka. Są oznaką żywotności, dobrego samopoczucia a także szczególnej dbałości o ciało i ducha. Posiadacze pięknego uśmiechu sprawiają wrażenie szczęśliwych, zadowolonych z życia i...młodszych.

W obecnych czasach nietrudno dbać o piękne uzębienie - gabinety dentystyczne oferują nam bogatą gamę usług, od tradycyjnego leczenia po wybielanie czy leczenie ortodontyczne. Dlatego ciężko zrozumieć fakt, iż mimo innowatorskich, nieustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki mówią, że cały czas Polacy mają niekompletne uzębienie.
Mały Pacjent u dentysty
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Problem, mimo, że dla wielu może wydawać się bagatelny, w zasadzie jest znaczący. Nie chodzi tylko i wyłącznie o walory estetyczne, co o problemy natury medycznej. Braki w uzębieniu powodują, iż pozostałe zęby się ścierają (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w następstwie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie (zobacz torbiel na zębie) zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym cięższe do wyleczenia są konsekwencje. Metody leczenia na .

Dlatego nie dopuśćmy do zaniedbań z naszej strony, ponieważ rezultaty naszej niefrasobliwości mogą być niekorzystne i dla naszego zdrowia i dla portfela. Gdy ząb jest mocno uszkodzony przez zmiany próchnicze i jest za późno na wstawienie zwykłej plomby obowiązkowe jest leczenie kanałowe. Mimo iż jest to zabieg skomplikowany, to jednak może uratować ząb przed ekstrakcją i zachować go na długi czas. Mimo wszystko, zawsze lepiej zapobiegać i często odwiedzać gabinety stomatologiczne.

Podobnie sprawa ma się w przypadku wad zgryzu. Im szybciej zadziałamy, tym łatwiej pozbędziemy się wady. Z tego powodu korygowanie krzywego zgryzu wskazane jest rozpocząć już po wymianie zębów mlecznych na stałe. Mały pacjent dostanie od pana doktora aparat zdejmowany, natomiast dla młodych ludzi i dorosłych odpowiednie będą aparaty stałe.
Równe zęby odgrywają dużą rolę nie tylko z powodów estetycznych. Krzywy zgryz może być przyczyną znacznych problemów zdrowotnych, jak: choroby przyzębia, wysuwanie się zębów, oraz zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, co objawia się np. bólami głowy.