O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

on Feb 10, 2019
Kiedy słyszysz serce – mówisz życie,tak więc w momencie kłopotów z sercem, zlany potem myślisz, co będzie z tym życiem. Nie przeżywaj, nie wszystkie komplikacje, jakie rozszerzasz do granic niebotycznych, oznaczają zawsze coś strasznego. Serce, jak jakikolwiek narząd ma swoje trudności, i choć bez przerwy zabiegane, zadbane i monitorowane na bieżąco, będzie silne niczym dzwon przez długie lata.

wykres ekg
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
dokładnie tak, zadbane, bo warto wszak troszczyć o cenne życie, jakie mamy. Najlepszą drogą do regularnego nadzorowania serca jest elektrokardiogram, czyli w skrócie [EKG. praca polega na elektrycznej aktywności, którą dostajemy dzięki elektrodom zaczepionym na skórze klatki piersiowej. Badanie to kontroluje ocenę pulsu, a także częstotliwości pracy serca. Potrafi odnaleźć usterkę mięśnia sercowego (u osób, które np.

Serdecznie zalecamy te informacje do poczytania. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych wskazówek, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

miały zawał serca).

Badanie za pomocą EKG w Poznaniu wykonywane jest najczęściej w przychodni czy gabinecie lekarskim, lecz może być też wykonywane przy łóżku pacjenta. W każdym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Poznań) można bez komplikacji tak się zbadać. to badanie nie jest skomplikowane i w żaden sposób przykre dla pacjenta. Przeprowadzane w pozycji leżącej, z odsłoniętą klatką piersiową i kończynami, do których doczepia się elektrody. Żel używany do posmarowania elektrod konieczny jest do przewodzenia pobudzeń elektrycznych. Jedynym wymogiem w trakcie EKG jest pozostanie w bezruchu, ponieważ skurcze mięsni mogą przeszkodzić w prawidłowym zapisie rezultatu. Otrzymane wyniki są w postaci graficznego wykresu, a badanie to czas w przedziale 5-10 minut.

EKG to przydatna podpora w zakresie scharakteryzowania takich danych, jak tętno i częstość pracy serca. dobrze wiedzieć, iż prawidłowo działające serce to kurczenie między 60-100 uderzeń (na minutę). Jeśli w trakcie EKG okaże się, że mamy zaburzenia tegoż rytmu może to oznaczać, że negatywnie funkcjonuje układ przewodzący serca. Dla osób z zawałem rezultaty pomiarów EKG są wskazane, pokazują, jak duża jest rozległość, zlokalizowanie po zawale, jak silnie zostało zniszczone serce.

Dowiedz się więcej na .