You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Nieznane sposoby usuwania wad wzroku.

on Jan 12, 2022
Od wieków człowiek boryka się z przeróżnymi schorzeniami i wadami fizjologicznymi, które kopmlikują koegzystencję w świecie.


Niby nie najgorszymi z nich, lecz komplikującymi odpowiednie odbieranie rzeczywistości, są wady wzroku. Astygmatyzm jest powszechnie znanym defektem aparatu wzroku, lecz nie każdy z nas wie, na czym on polega. Część ludzi cierpiących na tę wadę, zanim zdecyduje się na wizytę u okulisty, przez długi okres twierdzi, iż wyraźność ich widzenia nie uległa pogorszeniu, lecz oczy mocniej się męczą.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to tym, że rogówka nie ma powierzchni równej ale posiada mikroskopijne chropowatości na swojej powierzchni. W następstwie, wiązki świetlne nie przecinają się w tym samym punkcie i ukazują rozmazany obraz na siatkówce. Jest to dość częsta dysfunkcja, nierzadko niepotrzebna jest pomoc okulisty, koryguje się ją w czasie, gdy uniemożliwia powszednie funkcjonowanie. Żeby dowiedzieć się więcej o leczeniu astygmatyzmu wystarczy wpisać frazę: „astygmatyzm operacja cena”- zobacz przykładowo: astygmatyzm operacja cena Od parunastu lat w Europie, możliwa jest laserowa korekcja laserowa wzroku. Nie zalicza się ona do tanich operacji, ale wyróżnia się dużąefektywnością i małą inwazyjnością

Dzięki jej zastosowaniu chory nie potrzebuje więcej używać okularów. Z tej metody skorzystało
już wiele tysięcy ludzi na całym świecie. Założeniem operacji jest dokładne ukształtowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wlatujące do niego wiązki świetlne były ogniskowane na siatkówce i wytwarzały wyraźny obraz. Właściwości promienia światła laserowego projektowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zebrane w trakcie badania chorego. Laser excimerowy, bo taką nosi nazwę,likwiduje w trakcie operacji następne mikroskopijne warstwy rogówki, aż do całkowitego usunięcia chropowatości jej powierzchni.


okulista w swoim gabinecie
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Istnieje sporo metod laserowej korekcji używanych dziś w Polsce (korekcja wzroku). Jedną z nich jest metoda PRK, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu wiązką lasera jej powierzchniowych warstw. Po zabiegu rogówka potrzebuje kilku dni na odbudowę nabłonka.

Jeżeli opisywany artykuł jest według Ciebie ekscytujący, świeża publikacja (http://www.winnicadwiegranice.pl/) z pewnością też będzie warta Twojego zainteresowania, gdyż znajdziesz tam podobne wiadomości.

Na ten czas zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która jest usuwana po upływie około tygodnia. Dzięki użyciu lasera do korekcji wad wzroku, człowiek nie potrzebuje używać okularów lub soczewek. Metoda ta nie jest nowinką techniczną, a sprawdzonym przez miliony ludzi zaawansowanym zabiegiem, który gwarantuje pełną skuteczność. Ponadto, zabieg jest w pełni programowalny i w całości wykonywany przez oprogramowanie komputerowe. Dlatego pomyłka lekarza nie wchodzi w grę.