You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Miejmy na uwadze swoje zdrowie, to jedna z istotniejszych spraw w naszym życiu. Zaniedbane jest w stanie się odgryźć

on May 15, 2019
bez problemu się mawia, aby zabiegać o zdrowie, ciężej zaś postarać się o to w praktyce. Niemniej, każdy z nas powinien myśleć o tym, jak o najbardziej istotnym priorytecie. Pieniądze jesteśmy w stanie zarobić, wygrać lub stracić, zdrowie natomiast jesteśmy w stanie tylko stracić. Skoro bowiem pojawiamy się na świecie zdrowi to już jesteśmy spełnieni. Ktoś, kto jest chory może to zdrowie zdobyć, ale nie będzie ono takie samo, jak u człowieka w pełni zdrowego, ponieważ każda choroba zostawia po sobie ślad w psychice i ciele człowieka.


sport to zdrowie
Author: Leo-setä
Source: http://www.flickr.com
Skoro więc jesteśmy z tej szczęśliwej grupy, jaka nie musi narzekać na zdrowie, powinniśmy tym bardziej starać się, by wytrwać w tym stanie jak najdłuższy okres czasu. Co to oznacza? W najbardziej krótkim wytłumaczeniu jesteśmy w stanie powiedzieć o jakichś życiowych praktykach, które przybliżają nas do najlepszego gospodarowania zdrowiem. Jednocześnie, oddalają nas od niepotrzebnych kłopotów, które mogą zupełnie popsuć nasze zdrowie. Widoczne jest to szczególnie na ulicach miast w zimę. Idzie taki młody człowiek bez czapki i rękawiczek, chociaż na zewnątrz minus kilkanaście stopni.

Możliwe, że nie jest mu zimno, być może chce pokazać jaki z niego twardziel. Nie jest ważne, o jaką przyczynę może chodzić, taki brak odpowiedzialności niszczy zdrowie. Może nie aktualnie, może nawet nie za kilka lat, ale odczuje zapewne taka osoba skutki tych dziwacznych praktyk. Tego typu zaniedbania bowiem pojawiają się dopiero w późniejszym wieku, jak już mamy więcej lat, a nasz organizm ma mniejszą odporność. Niestety, podobnie jest z przypadłościami chorobowymi. Nawet, kiedy nie przejmujemy się delikatnym przeziębieniem, to musimy doprowadzić je do końca, to znaczy, wyleczyć się tak, ażeby nie było wątpliwości, że jesteśmy już zupełnie zdrowi. Warto zerknąć na: polecane opaski elastyczne.


Menu zdrowego dziecka
Author: Holle
Source: Holle
A jeszcze inna sprawa: papierosy. Jak jesteśmy młodzi to palimy bardzo dużo, gdyż nie odczuwamy jeszcze skutków tego bezsensownego nałogu. Jednakowoż substancje smoliste, które odkładają się w naszym organizmie są jak najbardziej zabójcze, to taka bomba z opóźnionym zapłonem, która na pewno da o sobie znać. Miejmy na uwadze więc, że młodość to nie tylko beztroska, korzystajmy z życia, lecz pamiętajmy również, żeby dbać o zdrowie, by cieszyć się dobrą kondycją w każdym okresie życia (modna homeopatia).