You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Małżeńska terapia - na czym polega?

on Jun 17, 2022
Małżeńska terapia może okazać się jedynym ratunkiem dla małżeństwa, gdy partnerzy nie potrafią sobie poradzić z konfliktami, a żale a także chowane urazy intensyfikują kryzys, prowadząc do rozstania.


Kiedy małżeńska terapia może uratować, odbudować związek (terapia dla par wrocław) dwojga do niedawna uwielbiających się ludzi? Na początku małżeństwa, gdy dzięki obustronnej fascynacji patrzymy na siebie przez różowe okulary, z budowaniem relacji w większości wypadków nie mamy problemu. Zadurzeni po uszy uważamy kochaną osobę za wyjątkową. Jest najwspanialsza oraz pod każdym względem najlepsza. Wręcz jej minusy wydają się nam czarowne. Bezustannie odkrywamy w sobie podobieństwa, pragniemy tego samego. Z biegiem czasu zaślepienie przemija i zaczynamy pomału dostrzegać, że dzieli nas znacznie więcej, niż nam się wydawało. Na tymże tle dochodzi do scysji. Terapia par Bochnia uczy tolerancji a także słyszenia drugiej osoby.
słońce
Source: flickr.com


zdrowy obiad
Author: Kurman Communications, Inc.
Source: http://www.flickr.com


Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się z przeróżnych powodów, jak: pogoń za karierą i połączony z tym brak czasu, chęć przeforsowania własnych wartości a także oczekiwań względem małżonka oraz związku, kłopoty powiązane z wychowaniem dzieci. Ale zazwyczaj są to trudności w komunikacji. Osoby nie umieją ze sobą rozmawiać a także siebie słyszeć. Nie umieją jasno wyznaczyć swoich potrzeb a także roli w związku ani zaakceptować tego, że każdy z nas jest inny. Miast pozwolić sobie na realizowanie własnych celów oraz rozwój, rzecz jasna w granicach rozsądku, próbujemy siłą zmienić współmałżonka a także dostroić go do siebie. Gubimy respekt dla potrzeb jak też przyzwyczajeń drugiej jednostki.


W większości wypadków pary przegapiają chwilę, kiedy ich relacje zaczynają się psuć. Kryzys wywołuje intensywne emocje – wściekłość, frustrację, odtrącenie. Kiedy potrzebna jest terapia rodzinna Bochnia? Jeśli po paru samodzielnych próbach nie można ugasić kryzysu, należałoby skorzystać z terapii.