You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Laserowa korekcja wzroku oraz operacja zwyrodnienia plamki żółtej - czytaj na ten temat więcej, nim zdecydujesz się na zabieg

on Apr 14, 2019
Już od kilku lat stosuje się laserową korekcję wzroku w kurowaniu przeróżnych wad widzenia. Laserowa korekcja wzroku to niezmiernie skuteczna metoda leczenia, dzięki jakiej nie jest już konieczne noszenie okularów albo soczewek. Metoda ta pozwala między innymi na efektywne wyleczenie krótkowzroczności bądź dalekowzroczności, dodatkowo dzięki niej wolno też wyleczyć astygmatyzm. Laserowa korekcja wad wzoru nie jest procedurą, jakiej należy się bać. Zabieg robi znawca z doświadczeniem oraz trafnymi umiejętnościami, dlatego jest on bezwarunkowo bezpieczny.
Ekspert poprawnie przystosowuje wiązkę światła laserowego i poprawnie ją ustawia, dzięki czemu laser nie zrobi nam szkody (ceny i rodzaje zabiegów). A co można powiedzieć o kosztach takiego zabiegu? Jeśli chodzi o zabieg, którym jest korekcja laserowa wzroku cena jest niezwykle zróżnicowana. Pożądane byłoby wiedzieć, że jest zależna ona między innymi od typu wady, jaką powinno się usunąć. Każdy gabinet okulistyczny posiada też swój własny, osobisty cennik, wobec tego najlepszym sposobem na zorientowanie się w cenach będzie skontaktowanie się z danym centrum okulistycznym.
wzrok
Author: iStock
Source: iStock


Nie wszelkie wady wzroku można wyleczyć za sprawą laserowej korekcji. Istnieje masa chorób oczu, jakie można wyleczyć wyłącznie operacyjnie. Taką chorobą jest w szczególności zwyrodnienie plamki żółtej. Choroba ta nierzadko dotyka osoby starsze. Jest naprawdę groźna dla oczu, bowiem nieleczona może kierować do całkowitej utraty wzroku. Zwyrodnienie plamki żółtej ma oczywiście pewne objawy (strona kliniki). Osoby takie w wielu przypadkach mają problem z czytaniem, rozróżnianiem twarzy ludzi, do tego redukuje się także ostrość widzenia kolorów. Takich objawów bezsprzecznie nie wolno lekceważyć, ponieważ zwyrodnienie plamki żółtej w wielu przypadkach rozwija się ogromnie szybko - przeczytaj o diagnozowaniu AMD).
Jeśli dostrzegamy u siebie takie objawy, z pewnością winniśmy udać się do doktora, jaki zrealizuje dobre badanie. Jeżeli badanie to potwierdzi zwyrodnienie, wówczas okulista zdoła stwierdzić, czy można wyeliminować je operacyjnie. Jeśli posiadamy łagodną odmianę choroby, jaką jest zwyrodnienie plamki żółtej operacja może nam naprawdę pomóc. Chociaż o tym wszystkim zadecyduje lekarz. Pożądane byłoby pamiętać, że im dłużej będziemy zwlekać z wizytą u doktora, tym mogą być mniejsze szanse na wyleczenie tej choroby.