You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Laseroterapia oka jest to sposób leczenia polegający na używaniu laserów wysyłających fale o różnej długości.

on Jun 25, 2023
Dzięki temu lekarz jest w stanie przyczynić się do wykurowania wielu dolegliwości siatkówki, np. jaskry, retinopatii cukrzycowej czy zakrzepów naczyń. W jaki sposób działa laseroterapia i co trzeba wiedzieć, jeśli i my jesteśmy zdecydowani na ten zabieg? Wspomniana laseroterapia przede wszystkim to punktowe naświetlanie zmian patologicznych siatkówki za pomocą lasera. Przez to niszczone są niedostatecznie ukrwione części siatkówki, co zapobiega postępowi danej przypadłości oraz nie pozwala na wystąpienie powikłań. Co więcej prezentowana metoda leczenia ma właściwości ograniczające obrzęk siatkówki, a także minimalizuje niebezpieczeństwo jej odwarstwienia.


Oczy
Author: Kimberley Struwig
Source: http://www.flickr.com
Każda placówka medyczna może zastosować inny laser, najważniejsze to zdecydować się na lekarza mającego praktykę i wiedzę, jak obchodzić się z urządzeniem, które powinno być wysokiej jakości. Tylko w takim wypadku nie będziesz musiał bać się o powikłania, jakie we właściwie wykonanym zabiegu nie mogą wystąpić. Ich ryzyko jest małe. Występują bardzo rzadko, a można wśród nich wymienić np. mroczki pojawiające się przed oczami czy ograniczenie pola widzenia. Możliwe jest również podrażnienie oka, jakie może utrzymywać się do kilku tygodni.

Jeżeli ciekawi Cię problematyka przedstawiana w niniejszym tekście, sprawdź pełną ofertę (https://osadaempatia.pl/terapia-uzaleznien-bydgoszcz/), a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta uwagi.



Jeśli mamy jakieś zastrzeżenia, musimy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz sprawdzić czy wszystko idzie we właściwym kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki trzeba jeszcze dodać kilka ważnych informacji dla samego pacjenta, by mniej się denerwował i zdawał sobie sprawę, co go czeka. Na początku badana jest ostrość wzroku, a potem pielęgniarka podaje krople, jakie rozszerzą źrenice i znieczulą oko. Następnie dochodzi do samego naświetlania, podczas którego prawdopodobne jest odczuwanie delikatnego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć dyskomfort w widzeniu. Po zabiegu pacjent nie powinien prowadzić pojazdów.


Wiedząc, jak działa laseroterapia siatkówki, łatwiej będzie ci zadecydować o jej zrealizowaniu. Jeśli chcesz otrzymać więcej danych, najlepiej wybierz się do instytucji medycznej, w której zamierzasz mieć zabieg, a dowiesz się koniecznych szczegółów i rozproszysz wątpliwości, które cię martwią. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu: optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Choroby-siatkowki/Proces-leczenia.