You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Które suplementy powinniśmy przyjmować?

on Jan 13, 2021
Suplementy – radio oraz telewizja zalane są ich reklamami, natomiast producenci prześcigają się w wymyślaniu problemów zdrowotnych, na jakie ich suplementy mają pomagać.


Czy suplementy są nieodzowne, czy to tylko sztuczki marketingowe?


Ze względu na to, iż nasze pożywienie oraz środowisko tak bardzo różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, rozsądne zdaje się założenie, iż dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, rekomendowane (a może nawet nieodzowne) będzie suplementowanie poniektórych, szczególnie trudnych do uzyskania odżywczych składników.
adcort
Author: bfishadow
Source: http://www.flickr.com


Pewnym z takich suplementów diety jest z pewnością witamina D – jej niedostatki ma większość Polaków, jest właściwie hormonem, którego receptory mają praktycznie wszelkie komórki naszego organizmu, stąd niedobory witaminy D połączone są z wieloma schorzeniami, jak rak, problemy autoimmunologiczne, hormonalne zaburzenia, otyłość itd.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Pokrewne informacje przeczytasz również tutaj sklep ortopedyczny marki.

Wyłączne żywieniowe źródła są to tłuszcz zwierząt i jajka, jednakże mają jej na pewno zbyt mało. Zalecane suplementowanie dla osób dojrzałych to od 1000 IU latem (jeżeli spędzasz sporo czasu na słońcu) do 4000 IU w zimie. Przedawkowanie jest nadzwyczaj trudne, ma niewielką toksyczność, jest niedrogim suplementem diety.


apartamentowce
Author: Wawel Service
Source: Wawel Service


Magnez – niezwykle istotny pierwiastek, uczestniczy w przesyłaniu impulsów nerwowych, wchodzi w skład kości, zapewnia zdrową cerę, utrzymuje właściwe ciśnienie krwi oraz pozwala bez trudności zasnąć. Przez wzgląd na powszechne stosowanie nawozów z potasem jest go coraz mniej w rolnej ziemi, a tym samym w żywności.

Jeśli spodobał Ci się przedstawiany artykuł i masz ochotę zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik tutaj (http://www.medicart.wroclaw.pl/neurolog-dzieciecy-wroclaw/) - w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe informacje.

Do tego napięcie, alkohol, kawusia a także hormonalna antykoncepcja go wypłukują i praktycznie wszyscy Polacy jedzą go za mało. Trudno przedawkować, najodpowiedniej bierz 500-800 mg przed spaniem.
Magnez nie jest drogi. Polecam też Adcort. Jest to Suplementacja diety w składniki pomagające w podtrzymaniu dobrego stanu błon śluzowych i zdrowia skóry i zdrowych naszych kości.