Kiedy zdecydować się na psychoterapię?

on Apr 21, 2023
psychoterapia
Source: http://www.sxc.hu/
Różne zmartwienia są nierozerwalnym elementem naszej egzystencji.
I choć nasza „codzienna terapia” przeważnie ogranicza się do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, zdarza się, że nie możemy pokonać swoich słabości, a życie wymyka nam się spod kontroli. W takich sytuacjach okazuje się, że psycholog jest osobą, która umie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Psychoterapeuta pomaga rozwiązać nasze problemy, daje wsparcie, dobiera i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec bardziej poważnym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: „psychoterapeuta Wrocław” lub „gabinet psychoterapii Wrocław”

Psychoterapia Gestalt

Jest to indywidualna metoda, w której psychoterapeuta pełni funkcję towarzysza pacjenta w długiej wędrówce odkrywania swoich słabości, zaś gabinet staje się miejscem, w którym można zacząć zmieniać swoje życie. Bycie odpowiedzialnym za swoje decyzje, gwarantuje niezależność i lepsze samopoczucie. Gestalt zakłada, że wszyscy ludzie posiadają pełne pakiet niezbędnych składników potrzebnych do zaspokajania własnych potrzeb oraz nadawania właściwych kierunków zmian swoim zachowaniom. Terapia Gestalt, nie dopasowuje ludzi do form, ale na pierwszym miejscu stawia kreatywność, czyli własną inwencję twórczą. Pacjent eksploruje nowe możliwości, zmieniając sztywne zachowania w elastyczny system samooparcia. Jeśli jesteśmy zainteresowani powyższą metodą terapii, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową „psychoterapia gestalt Wrocław”, a z pewnością znajdziemy wiele gabinetów które praktykują podobny rodzaj leczenia.

Psychoterapia dla par

Bycie małżeństwem jest dla wszystkich ludzi nie lada wyzwaniem. Wszelkie trudności napotykane we wspólnym życiu, mogą prowadzić do konfliktów i sporów, które znacznie utrudniają bycie ze sobą. Dla par, którym niełatwo być razem, mimo, że wciąż tego pragną, sposobem na porozumienie się może okazać się terapia (zobacz także: ośrodki leczenia nerwic i depresji) dla par. Warunkiem skuteczności terapii, jest przede wszystkim motywacja do utrzymania związku. Bardzo ważnym celem psychoterapii jest pomoc w zrozumieniu uczuć i myśli stanowiących podłoże nieprawidłowych relacji, a także w dzieleniu się nimi. Pozytywne rezultaty psychoterapii, to efektywniejsza komunikacja, zintensyfikowanie szacunku do drugiej osoby, a także pozbycie się wzorów zachowań, które mogą ranić partnera. Aby skorzystać z powyższych rozwiązań, wpiszmy w wyszukiwarkę „psychoterapia dla par Wrocław” i wybierzmy jedną z nich.

Author: k.s.