You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy pójść do psychologa ?

on Dec 13, 2019
Chociaż maluchy w grupie przedszkolnej są w tym samym wieku, ich poziom rozwoju może być różny. Bywa, że zachowanie maluchów odbiega od normy przyjętej dla konkretnej grupy wiekowej. Jakie sygnały są niepokojące?


Monitoring sposobów postępowania maluchów przynależy do zadań pedagogów.


gry


Diagnostyki postępowania przedszkolaków dokonuje się na podstawie specjalnie przygotowywanych arkuszy obserwacyjnych, które są dopasowane do wieku maluchów - uwagi dotyczą funkcji poznawczych, myślenia, mowy jak też emocji. Na bazie informacji nazbieranych w arkuszu nauczyciel określa poziom rozwoju dziecka (zdolności) oraz poziom uspołecznienia. Jeżeli ze spostrzeżeń nauczyciela wynika, iż dziecko nie osiągnęło oczekiwanego w jego wieku pułapu, czy znacznie od niego odstaje, wówczas za zgodą rodziców kieruje się potomka do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która działa w każdym dużym mieście. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mińsk Mazowiecki np. funkcjonuje w Mińsku Mazowieckim. Bez zgody rodzicieli nie ma możliwości postawienia oceny przez profesjonalistę. Pedagog najpierw w rozmowie z rodzicielem informuje go o kłopotach które wykazuje dziecko oraz proponuje rodzinie odwiedziny w poradni. Termin wizyty w poradni załatwia nauczyciel - wypisuje przy tym opinię, w której wymienia wszelkie dostrzeżone przez siebie zaburzenia. To, czy maluch ostatecznie dotrze do poradni, zależy od decyzji rodzicieli.


małżeństwo
Author: Shaun Anyi
Source: http://www.flickr.com


stawy
Author: WOOL STAR


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mińsk Mazowiecki zatrudnia między innymi logopedów, pedagogów, psychoterapeutów. Wszelkie zaburzenia, nawet związane ze wzrokiem albo słuchem, są najprzód analizowane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jeśli malec ma np. problemy z dzieleniem słów na sylaby, specjalista w poradni ocenia, czy przyczyną są zaburzenia związane ze słuchem fonematycznym czy może ze słuchem fizjologicznym.
W Poradni Psychoologiczno-Pedagogicznej malec jest poddawany testom, dzięki czemu można określić poziom braków, który objawia. Psychoterapeuta Mińsk Mazowiecki może być nieodzowny przykładowo gdy okaże się iż malec ma autyzm.