You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Każdy z nas marzy o tym, by być zdrowy, ponieważ różne problemy ze zdrowiem z reguły odbierają człowiekowi radość życia

on Sep 25, 2019
Różne choroby niestety nie należą do przyjemnych rzeczy. Nawet tak drobna rzecz jak grypa albo katar skutecznie może zepsuć nam pozytywne nastawienie oraz najbliższe plany.
leczenie zwyrodnienia plamki żółtej
Author: Imágenes Gratis Online
Source: http://www.flickr.com


A spróbujmy sobie wyobrazić teraz, co się dzieje, kiedy zaczynamy obłożnie chorować?


Jedną z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości jakie mogą nas spotkać, to różnego typu schorzenia związane z oczami. Jedną z częstszych jest AMD czyli zwyrodnienie plamki żółtej. Cierpią na nie najczęściej seniorzy, na przykład po 70. roku życia. Rozwija się wolno i dlatego uważana jest za szalenie podstępną chorobę. Plamka żółta znajduje się w naszym oku i to tam koncentrują się bodźce wzrokowe, gdyż plamka żółta jest nadzwyczaj czuła na światło słoneczne. Gdy z każdą kolejną wiosną zaczynamy widzieć coraz gorzej, musimy bezzwłocznie zapisać się do specjalisty, by sprawdzić wzrok. Jeżeli stwierdzą u nas AMD, to nie wolno się załamywać. Mamy XXI stulecie i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wydaje się już być tak trudne, jak w przeszłości. Dzisiaj robi się to za pomocą lasera. Chory musi zgłosić się do kliniki, ale na szczęście nie musi przebywać tam dłużej aniżeli 24 h, a gdy zabieg zakończy się bezproblemowo, to może pojechać do domu nawet wcześniej. Nowoczesne leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie sprawia bólu i trwa tylko kilka minut.
Laser nie jest nazbyt inwazyjny i co najistotniejsze nawet w najmniejszym stopniu nie uszkadza siatkówki.


Pamiętajmy, aby po 50. roku życia chodzić do okulisty przynajmniej raz do roku, gdyż może to ocalić nasz wzrok.