You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jeśli w naszym małżeństwie źle się sprawy mają, to należy iść na terapię dla par

on Jun 6, 2022
W obecnych czasach ludzie żyją prędko i w sposób mocno konsumpcyjny, przez to też nie mają sił do naprawiania relacji.


Nadeszły takie czasy, że łatwiej bywa skończyć związek i poszukiwać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie stali się większymi egoistami, którzy przedkładają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika ludzka niechęć do rozmów. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że mąż i żona nieczęsto spędzają ze sobą czas.

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona z pewnością okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ przeczytasz na niej sporo tego typu danych.

I tak zazwyczaj zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Można odpuścić i każdy pójdzie w inną stronę lub możemy walczyć o naszą miłość. Warto podjąć trud i iść na terapię. Tam pod czujnym okiem psychologa będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednakże będzie trzeba wysłuchać także racji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, żeby podczas sesji nie było krzyków oraz przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafne. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i powinniśmy być tego świadomym. Trzeba dać sobie czas. Zgoda może rodzić się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, szczególnie jeśli mamy dzieci i nie mamy ochoty rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.
Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.