You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami można sobie radzić z niepłodnością czyli najważniejsze zalety i wady metody in-vitro.

on Dec 4, 2019
Dla większości małżeństw posiadanie potomstwa to priorytetowa sprawa, dlatego też przypadki, kiedy kobieta nie może przez długi czas zajść w ciążę są nieraz bardzo tragiczne. Po długim okresie starań może niekiedy dojść do wzajemnych pretensji i żalów, ludzie nie mogą nie wytrzymać ciśnienia i się rozchodzą, pojawiają się także różnego rodzaju depresje i inne zaburzenia.

Jeżeli wszystkie naturalne metody i sposoby leczenia zawiodą, to można pomyśleć o innych metodach, które mogą pomóc w takiej sytuacji. Zalicza się do nich zapłodnienie in vitro, metoda kontrowersyjna lecz niezwykle popularna i chwalona przez ludzi, którzy inny sposobem nie mogliby się doczekać potomstwa. Pierwsze dziecko po zastosowaniu takiego sposobu zapłodnienia urodziło się w roku 1981, dziś takich zabiegów tylko na terenie Stanów Zjednoczonych jest wykonywanych około dwustu tysięcy na rok Ostatnie lata to znaczne usprawnienie stosowanych metod, które dają obecnie skuteczność już w wysokości blisko dwóch piątych.bank komórek
Author: CIAT
Source: http://www.flickr.com
Metoda in vitro w kilku słowach opiera się na pobraniu męskich i żeńskich komórek rozrodczych, a później przeprowadzeniu zapłodnienia poza organizmem kobiety. Inne określenie tej metody to zapłodnienie w próbówce, chociaż w rzeczywistości zabieg ten jest znacznie bardziej skomplikowany i będzie wymagał odpowiednich przygotowań. Składa się on z paru etapów, w pierwszym z nich w odpowiednim dniu cyklu pobiera się żeńskie gamety, a równolegle męskie nasienie.

Po dokładnym sprawdzeniu gamet i plemników w kolejnym etapie umieszcza się je w odpowiednim inkubatorze, w którym dochodzi do zapłodnienia. Jeżeli wszystko się uda, to takie komórki przenosi się do jamy macicy, gdzie czeka się aż się przyjmą, i jeśli to też się uda, to zaczyna się zwykła ciąża . Przebiega ona w zasadzie tak samo, jak po poczęciu naturalnym, lecz z powodu tego że technika in vitro kraków niesie za sobą kilka zagrożeń, to kobiety najczęściej są pod znacznie lepszą opieką medyczną i mają przeprowadzane sporo więcej różnych badań.