You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju informacje mógłbyś otrzymać poprzez portale dla pacjenta?

on Nov 14, 2022
Dzisiaj na portalach moglibyśmy przeczytać o wielu rzeczach, które dotyczą nas jako pacjentów. Można dowiedzieć się przykładowo w jaki sposób wyrobić EKUZ czy też w jaki sposób pojechać do uzdrowiska.


To na stronach internetowych przeznaczonych dla pacjenta, możemy dowiedzieć się o najbardziej istotnych kwestiach, które nas dotyczą.


firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Karta EKUZ potwierdza nasze uprawnienia do korzystania z koniecznych usług zdrowotnych na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia w czasie krótkiego wyjazdu na obszarze kraju, który jest członkiem UE lub EFTA. Karta ta może zostać wydana tylko tym osobom, które posiadają uprawnienia do korzystania z usług medycznych, jakie są finansowane ze środków publicznych. Na początku musisz wypełnić druk. Następnie wypełniony oraz podpisany druk można zeskanować i przesłać e-mailem do wojewódzkiego oddziału NFZ. Mógłbyś również złożyć druk osobiście.

Aby mieć większą ilość danych na prezentowany tutaj wątek, polecam (https://physiomedica.pl/masaze-rehabilitacyjne-rodzaje-masazu-leczniczego/) inne ciekawe portale.

Kartę EKUZ odebrać można samodzielnie lub mogłaby też wysłana być tradycyjną pocztą, jeżeli składając wniosek zaznaczysz odpowiednie pole. Jeśli nie masz możliwości odebrać karty osobiście, można upoważnić bliską osobę wypełniając stosowny wniosek.


Jeżeli chcesz pojechać na turnus rehabilitacyjny, to trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Wystawiając takie skierowanie doktor kierujący pacjenta na turnus rehabilitacyjny musi dokładnie zobrazować stan zdrowia pacjenta, zwłaszcza powinien konkretnie określić stopień samodzielności oraz wypełnić przez zaznaczenie właściwego pola wszystkie przeciwwskazania do zabiegów uzdrowiskowych.
Upewnij się czy nie powinnaś dołączyć do skierowania jakichś kopii dokumentów. Skierowanie na takie leczenie mogłoby być wysłane przez lekarza kierującego albo osobę skierowaną na leczenie.