You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jak przychodnię wybrać?

on May 18, 2022
Jeżeli wybiera się przychodnię w ramach NFZ warto przemyśleć jaki obręb usług w takiej przychodni musi być dostępny.


Ma to spore znaczenie w sytuacji, kiedy konieczne będzie przeprowadzenie szerszego zakresu różnorodnych zabiegów.
kolia, naszyjnik
Author: Maja Dumat
Source: http://www.flickr.com


Niedoczynności tarczycy
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Jeżeli jest to prywatna przychodnia albo duża medyczna placówka dosyć często w jednym punkcie można korzystać tak z usług podstawowych wykonywanych przez internistów, jak też medycznych procedur realizowanych przez rozmaitego typu specjalistów. Im szerszy jest zakres medycznych usług dostępnych w konkretnej przychodni, czy możliwych do przeprowadzenia diagnostycznych badań, tym leczenie może być w wyższym stopniu skuteczne. Z tego powodu przy wybieraniu przychodni należy stawiać na w pełni nowoczesne przychodnie.

Masz ochotę przeczytać kolejne ciekawe artykuły? Zachęcamy więc na stronę autora. Tam oczekują na Ciebie rzetelne wiadomości.

Z drugiej jednak strony nie można zapominać, że w pierwszorzędnych przychodniach funkcjonujących na podstawie umowy z NFZ bardzo często jest znacznie trudniejszy dostęp do doktorów. W takim przypadku przychodnia może nie móc przyjmować pacjentów na bieżąco.


Coraz to większa ilość chorych decyduje się dzisiaj na skorzystanie z usług także przychodni prywatnych. Wiele takowych przychodni ma podpisane kontrakty na niektóre usługi z funduszem zdrowia, jednak duża część takowych przychodni działa wyłącznie w ramach prywatnych usług.
Prywatna przychodnia bardzo często będzie w stanie zapewnić daleko łatwiejszy dostęp do profesjonalistów, co bywa ważne w razie poważniejszych chorób, gdzie liczy się rychły czas, w którym zrealizowana będzie diagnostyka. Jednakże opłaty za prywatne leczenie bywają duże.