You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jak poprawnie działać w sytuacji, kiedy będą się pojawiały jakieś problemy z dziąsłami i zębami.

on Nov 3, 2021
Współczesna dentystyka potrafi sobie radzić z wieloma problemami jamy ustnej. Jednak bez względu na technologiczne nowinki i używane techniki nadal najważniejszą rzeczą jest odpowiednia higiena. To, jak często ktoś myje zęby, jakich używa past i szczoteczek ma bardzo duże znaczenie do tego, aby odpowiednio długo mieć piękny uśmiech. Są oczywiście także inne powody, jakie mogą spowodować różne problemy z dziąsłami czy zębami.

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Na przykład często spotykane szczególnie w zimie krwawiące dziąsła mogą być skutkiem niewystarczającej ilości witaminy C. Słynna choroba marynarzy czyli szkorbut tak naprawdę w naszych czasach nie powinna już mieć miejsca. Jednak sporo osób odżywia się zdecydowanie nie najlepiej, spożywają one niedostatecznie dużo naturalnych owoców i warzyw, i niestety tej witaminy może zabraknąć.

Rozwiązaniem tego kłopotu jest przede wszystkim zadbanie o to, żeby wszystkie posiłki były dobrze skomponowane i zawierały wszystkie niezbędne witaminy, w razie potrzeby można się też wspomóc najróżniejszymi tabletkami. Chorób dotykających dziąseł nie powinno się lekceważyć, bo zakończyć się one mogą wręcz wypadnięciem zębów. A wtedy jedynymi możliwościami będą albo sztuczne korony, albo coraz bardziej popularne implanty stomatologiczne, lecz każda z tych opcji będzie się wiązać ze sporymi wydatkami.


W sytuacji, kiedy pomimo odpowiedniego odżywiania problemy z dziąsłami w dalszym ciągu występują, to niezbędnie trzeba odwiedzić jakiegoś dobrego dentysty w celu kontroli. Może się bowiem okazać, że się pojawił jakiś stan zapalny, który będzie wymagał właściwego leczenia. Przy problemach z jaką ustną przeważnie stosuje się różne preparaty do płukania, czasem też dentyści łomża - pod linkiem-> - lomza.centrumdemed.pl/demed/stomatolog/ - zalecają różne maści.

Doskonale będą się też sprawdzać przy takich problemach różnego rodzaju zioła, mają one działanie ściągające i przeciwzapalne. Jeśli odpowiednio szybko się zareaguje w przypadku pojawienia się problemów, to powinny one szybko zostać wyleczone, jeśli jednak ktoś sobie to zaniedba, to leczenie może być znacznie dłuższe.