You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto leczyć swoje zęby jak tylko pojawią się w nich nawet nieduże ubytki.

on Feb 14, 2023
Strach przed fotelem dentystycznym u niejednej osoby będzie tak silny, że trudno je przekonać do wizyty. Czasami dopiero silny ból zęba ma wpływ na decyzję, że będzie jednak trzeba zasiąść na fotelu.
Kręgosłup lubi pływać!
Author: Trady S.A.
Source: Trady S.A.


Lecz taki stan przeważnie wiąże się z potrzebą kosztownego i długiego leczenia, najczęściej z wypełnieniem kanałów, a czasem nawet usunięciem zęba. Dlatego też nie warto dopuszczać do takich sytuacji i co najmniej raz na rok zjawiać się na kontrolnym przeglądzie. Jaki, co należy podkreślić, nic nie będzie bolał, bo stomatolog wołomin tylko sprawdzi stan zębów i poinformuje, co by trzeba było wyleczyć. Przeważnie takie kontrolne przeglądy również są darmowe, pozostaje więc tylko się zmotywować, umówić na wizytę i bez żadnej obawy usiąść na fotelu dentystycznym.


zdrowie - marina
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Przeglądy mają o tyle znaczenie, że w ich trakcie będzie można znaleźć wszystkie pojawiające się ogniska próchnicy i w szybki sposób na to zareagować. Plombowanie niewielkich ubytków jest i tanie i bezbolesne. Przeważnie starcza do tego pojedyncza wizyta, na jakiej będzie założona plomba, a zabezpieczony takim sposobem ząb raczej się nie będzie psuł. Pozostawienie niewielkiej dziurki na dłuższy okres czasu może spowodować szybsze jej zwiększanie się, a jeśli wystąpi już ból, to wtedy przygotować się trzeba na duże koszty.
O ile taka plomba kosztuje przeciętnie w okolicach stu złotych, to kanałowe (patrz też endodoncja mikroskopowa łódź) leczenie przy zębach z tyłu kosztować może nawet tysiąc. Nie mówiąc już o bólu, jaki w większości przypadków towarzyszy zębom, które się bardziej popsuły.