You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego należy korzystać z różnorodnych postaci opieki zdrowotnej?

on Jul 1, 2022
Twierdzenie przekonujące o tym, że prywatna opieka medyczna jest w każdym przypadku lepsza, niż opieka świadczona w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest nieprawdziwa. Przeczytaj niniejszy tekst oraz zobacz, czym się odróżniają i jakie są ich słabe i mocne strony.


Opieka medyczna w granicach NFZ nierzadko kojarzy się Polakom z niską jakością leczenia i długimi kolejkami do fachowców. Z tego też powodu coraz chętniej korzystamy z alternatywnej oferty. Ubezpieczenia indywidualne lub indywidualna opieka zdrowotna zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przy czym nie zawsze zapewnia kompleksową ochronę zdrowia. Z tego powodu warto łączyć oba te warianty opieki zdrowotnej. Na polskim rynku usług zdrowotnych działają dwa podstawowe rodzaje ubezpieczenia medycznego. Pierwsze, na które składka pobierana jest obowiązkowo każdego miesiąca z naszych pensji, realizowana jest w placówkach posiadających kontrakt z NFZ. Drugie ubezpieczenie jest prywatne i jest pokrywane przez naszego zatrudniającego (ubezpieczenie grupowe) albo nas samych (czyli ubezpieczenie indywidualne).

Absorbuje Cię zamieszczony w tym portalu materiał? Kliknij więc dodatkowo ten link i sprawdź więcej info fizjoterapia lublin na opisywany temat!

Jest ono realizowane w prywatnych zakładach zdrowotnych stanowiących własność ubezpieczyciela lub jego partnerów.
Francuski szyk i styl –  okulary Morgan
Author: Morgan
Source: Morgan


skórzane kozaki
Author: McArthurGlen Designer Outlets
Source: http://www.flickr.com


Bez względu na to, jak szeroki zakres opieki medycznej zawiera nasze ubezpieczenie prywatne lub pracownicze, należałoby mieć swą przychodnię NFZ. W przypadku poważniejszego zachorowania skierowanie do specjalistycznej poradni albo na leczenie szpitalne może sporządzić wyłącznie lekarz. To samo dotyczy takich osób, które zaczynają leczenie nowotworowe. Lekarz z prywatnego gabinetu nie może wydawać karty diagnostycznej ani skierować na leczenie onkologiczne.


Publiczna opieka zdrowotna jest również konieczna wtedy, gdy chcielibyśmy uzyskać skierowanie do uzdrowiska lub na rehabilitację. Poza tym co poniektóre świadczenia, takie jak bezpłatne szczepionki obowiązkowe dla dzieci, otrzymamy wyłącznie w swojej przychodni NFZ.