You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Dbamy o zdrowie i ciało

on Oct 21, 2021
Warto wyszukać kosmetyków wykorzystujących substancje pochodzenia naturalnego. W zdrowym ciele zdrowy duch, wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. O dobrej kondycji całego organizmu najlepiej świadczy nasz wygląd: błyszczące włosy jak też pełna wigoru skóra.Zakłady fabrykujące kosmetyki, także te przeznaczone dla osób 50+, ciągle zapewniają nas o należytych dla skóry cechach kremów jak też balsamów, nawilżających włosy komponentach szamponów oraz oczyszczającym działaniu mydła.


kosmetyki
Author: Ayu Laurence
Source: http://www.flickr.com
Czy jednak wszelkie z tychże kosmetyków pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie? I czy z pewnością są one pewne dla środowiska naturalnego? O tym można się przekonać tylko wówczas, gdy nauczymy się czytać spis składników lokowane na etykietkach. Dobrze jest przez chwilę przyjrzeć się poniektórym z nich, a kiedy coś nas zaniepokoi – poszukać wymienników proponowanych przez producentów kosmetyków naturalnych.Na początek zastanówmy się, jakie substancje przydadzą włosom jak też skórze żywego, pełnego wigoru blasku. Najlepiej, jeśli są to oleje naturalnego pochodzenia. Coraz to sporzej kosmetyków powstaje z zastosowaniem „eliksirów młodości”, to znaczy oleju arganowego a także oleju Makadamia. Znakomicie, bowiem są to proekologiczne składniki charakteryzujące się korzystnym dla zdrowia działaniem kliknij po więcej.

Jeśli masz możliwość zdobyć inne informacje na opisywany temat, to wykorzystaj to i kliknij na umieszczony poniżej odsyłacz i przeczytaj przykłady (https://bio-diag.pl/sprzet/genetyczna/izolacja-dna-rna/cfdna-cfrna/).

Odnawiają i oczyszczają skórę, nawilżają ją w sposób naturalny jak też niwelują szkodliwe oddziaływanie wolnych rodników.


zgrabna sylwetka
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Niedobrze, kiedy kosmetyk komponuje się przede wszystkim z silikonów, których zastosowanie jest niezmiernie powszechne. Zazwyczaj to właśnie silikony sprawiają, iż niedrogi szampon, nie zawierający żadnych składników odżywczych, przydaje włosom blasku. Stosowanie kosmetyków mieszczących wymienione składniki wiedzie do przesuszenia włosów a także do istotnego przyspieszenia starzenia się skóry.Dobrze jest wyszukać kosmetyków stosujących substancje naturalnego pochodzenia (wzmiankowane już oleje arganowy oraz Makadamia dowiedz się więcej), często stosuje się również migdałowy, sezamowy a także olejek (zobacz również naturalne olejki eteryczne) z pestek moreli. Najlepiej sięgnąć po kosmetyki ekologiczne, jakie powstają przede wszystkim na podłożu owych składników, nie zawierają natomiast żadnych silikonów które powstają jako produkty przemysłu petrochemicznego . Kto by chciał nacierać się pochodnymi ropy naftowej?