Czy każdy z wadą oczu w postaci zeza może zdecydować się na operację? Pomocne informacje dla osób, pragnących pozbyć się zeza

on Jul 15, 2022
Niektórzy z nas od najmłodszych lat mają problemy ze wzrokiem. Niekiedy są to wady, które uniemożliwiają nam komfortowe obserwowanie świata. Większość popularnych wad wzroku da się leczyć nosząc okulary korekcyjne, w niektórych z nich niezbędne jest wykonanie zabiegu.

Jedną z wad, która kwalifikuje się do zabiegu jest zez. W przypadku wad występujących u dzieci ryzyko powikłań jest znacznie mniejsze niż gdy operacja jest wykonywana u dorosłego. Niezależnie jednak od liczby lat pacjenta konieczne jest wykonanie dokładnych badań, po których lekarz (psychiatra w bydgoszczy) stwierdzi czy nasze oczy mogą zostać poddane operacji.

okulista, lekarz
Author: Mossy Carey
Zez często bywa źródłem kompleksów, w szczególności u młodych osób, dlatego też operacje często wykonuje się nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Operacje zeza u dzieci najkorzystniej jest wykonywać przed 10 rokiem życia, w niektórych przypadkach jednak, zadowalające rezultaty leczenia może przynieść samo korzystanie z okularów korekcyjnych. Operacja zeza u dorosłych związana jest z większym ryzykiem powikłań, dlatego też decyzja o zabiegu powinna być dokładnie przemyślana i poparta opinią doświadczonego lekarza- operacja zeza.

Gdy interesuje nas wykonanie operacji zeza oraz profesjonalne centrum okulistyczne Wrocław albo Gdynia to miasta, w których znajdziemy polecane placówki, które podejmą się wykonania tego typu zabiegu. Operacje u dorosłych wykonuje się przede wszystkim ze względów kosmetycznych, dzięki temu pacjenci stają się bardziej pewni siebie. Nie zawsze jednak uzyskany efekt jest trwały, warto więc mieć to na uwadze decydując się na operację.

gabinet okulistyczny
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Przed wykonaniem zabiegu trzeba odpowiednio się przygotować jak również zadbać o siebie i swój wzrok przez parę dni po dokonaniu zabiegu. Operacje zeza wykonuje się na kilka sposób, w zależności od pacjenta dobiera się najlepszą metodę, po zastosowaniu której można liczyć na najlepsze efekty.

Kiedy zdiagnozujemy zeza u dziecka powinniśmy możliwie szybko rozpocząć leczenie czy też wykonać operację. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo zadowalające efekty leczenia. Dorośli natomiast mogą zdecydować się na zabieg operacyjny, aby poprawić wygląd gałki ocznej, nie zawsze jednak można liczyć na trwały efekt wykonywanej operacji.