Chory w domu - parę wskazówek, jak ułatwić życie jemu i osobom opiekującym się nim.

on Aug 4, 2023
Kiedyś były o wiele mniejsze możliwości, kiedy idzie o przebywanie poważnie chorej osoby w domu. Obecnie oddziały szpitalne nie mają możliwości, by wystarczająco długo trzymać pacjenta. Dobrze, że również osoba opiekująca się nim w domu ma do wykorzystania coraz lepsze możliwości uzyskania wsparcia.
Co począć, jeśli członek twojej rodziny dopiero co został wypisany ze szpitala po operacji w obrębie brzucha, dlatego teraz czeka was procedura, którą jest pielęgnacja stomii? W jaki sposób radzić sobie, kiedy senior dom seniora w rodzinie ma kłopot z przemieszczaniem się lub trudno nakłonić go na wizytę w laboratorium, więc by wykonać podstawowe badania musi nastąpić pobieranie krwi w domu pacjenta? Dobrze, że mamy coraz więcej możliwości, aby to obsługa medyczna przyszła do nas. Niekiedy to jedyne wyjście, żeby zapewnić choremu należytą opiekę.

Author: Carsten
Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta stanowią właściwie osobny sektor usług medycznych. Są dostępne zarówno w dużych miastach na przykład Wrocławiu czy Poznaniu, jak również w małych miasteczkach. Trzeba sprawdzać koszty konkretnych czynności, ponieważ może się okazać, iż dosyć często będziemy musieli z nich korzystać. W takim przypadku każda, nawet najmniejsza oszczędność, będzie ważna. Nie zapominajmy, iż pielęgnacja osoby chorej poza szpitalem wiąże się z innymi wydatkami, takimi jak leki, środki pielęgnacyjne czy konieczność kupna specjalistycznego sprzętu (ciekawe informacje o usługach pielęgniarskich).

Kiedy mamy do czynienia ze szczególnie wrażliwym pacjentem, jak na przykład dziecko czy osoba starsza z demencją, trzeba zweryfikować, czy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta zostaną przeprowadzone przez osobę, która posiada właściwe doświadczenie i przygotowanie, aby wszystkie procedury przebiegały szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego napięcia nerwowego.

Na powyżej wymienione usługi składają się procedury takie jak: pielęgnacja stomii (czytaj więcej), zapobieganie odleżynom, zakładanie cewnika, wykonywanie zastrzyków, podłączanie kroplówki. Dobrze jest, jeśli firma świadcząca tego typu usługi gwarantuje elastyczność, gdy chodzi o terminy wizyt. Zdarza się, iż lekarz podczas wizyty zleci niezwłoczne podłączenie kroplówki i w takim przypadku pielęgniarka musi się pojawić u nas jak najprędzej. Dobrze jest też, żeby była dostępna dla nas (czasem starczy, aby pod telefonem), na wypadek, kiedy wystąpi jakiś problem.

Bardzo powszechną procedurą jest również pobieranie krwi w domu pacjenta. Chory dobrze to zniesie, pozostając w znanym otoczeniu.

Te usługi medyczne ułatwiają życie codzienne ludzi chorych.