Choroby oczu do rzadkich nie zaliczają się

on Mar 7, 2022
Chociaż może czasem trudno w to uwierzyć, nawet nowotwory potrafią je zaatakować. Jasne że, to jest jedna z tych najgroźniejszych chorób oczu, co nie znaczy wcale, iż inne nie bywają groźne.

Bywają, może nie tyle dla życia, lecz nieleczone grożą utratą wzroku.

Jakie to choroby? Jedną z najbardziej groźnych jest z pewnością jaskra. Zmagający się z nią są zobowiązani przymusowo kontrolować wysokość ciśnienia w gałce ocznej - kiedy skoczy zbyt wysoko, grozi wtedy nieodwracalna utrata wzroku.podobne strony www (hiperłącze)Bardzo częsta choroba oczu? Jasne że zaćma. Czasem rozwija się powoli, ale jeżeli czujemy, że tracimy na ostrości widzenia, należy udać się do specjalisty, gdyż najprawdopodobniej są to jej początki. Leczy się ją operacyjnie, na szczęście w łatwy i w gruncie rzeczy bezbolesny sposób. Wykonywane w teraźniejszym czasie laserowe usuwanie zaćmy okazuje się być kilkunastominutowym zabiegiem, a pacjent po paru godzinach może opuścić szpital. Jest tak tak dlatego, że chory u którego wykonuje się laserowe usuwanie zaćmy nie jest usypiany. Znieczulone specjalnymi kroplami bywa jedynie oko. Nazywana chorobą osób w podeszłym wieku zaćma absolutnie nie jest przypisana tylko seniorom. Bardzo często może bowiem być następstwem urazów oka - w takim wypadku także oczywiście musi być usuwana.

rentgen
Author: Krzysztof Pędrys

zęby
Author: iXell

Strata wzroku dla wszystkich okazuje się tragedią, po której najłatwiejszych czynności należy uczyć się od nowa.

Lepiej zatem nieraz z błahej przyczyny pójść do lekarza niż unikać wizyty latami, choć jakość wzroku sugeruje, że dzieje się z nimi coś niewłaściwego.