You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Badanie prenatalne - w oczekiwaniu na potomka, dla spokoju o zdrowie

on Feb 11, 2019
Każda kobieta jako przyszła matka, powinna zadbać o rozwój swojego dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Musi dbać o racjonalne odżywianie, nie może spożywać alkoholu oraz palić papierosów. Przystaje także upewnić się, czy przyszłe dziecko nie odziedziczyło żadnej choroby genetycznej lub wrodzonej.
Author: Haltex
Badanie prenatalne to badanie zarodka wykonany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego. Jego zadaniem jest wykrycie błędu chromosomów, dolegliwości wrodzonych i genetycznych u przyszłego dziecka. Zalecane są szczególnie paniom ciężarnym po 35. roku życia a także tym, które są w ciąży pierwszy raz lub posiadały przerwę po poprzedniej ciąży rzędu 2-5 lat. Istnieją dwa ich typy: nieinwazyjne, które opierają się o testy krwi lub inwazyjne, wymagające pobrania np. płynu owodniowego oraz sprawowane są wówczas, jeżeli coś zaniepokoi lekarza.

Badanie prenatalne (badania dla kobiet w ciąży) przepisuje się dlatego, że pewne z dolegliwości da się leczyć zanim pociecha przybędzie na świat, ale nawet, jeśli nie byłoby to wykonalne, lekarze są w stanie stosownie przygotować rodziców na poród takiego malucha oraz opiekę nad nim, a dodatkowo siebie na udzielenie przypuszczalnej pomocy noworodkowi od razu po przyjściu na świat.

Ten zabieg profilaktyczny jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pomimo tego skierowanie wypisuje ginekolog. Jeśli jednak owy lekarz zakomunikuje, iż nie ma wskazania na ten test, a kobieta bardzo chce je zrobić, musi sama za nie pokryć koszta.

Zachęcamy Cię do przeczytania nowego wpisu na ten temat - w nim wyszukasz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu zawroty głowy śląsk i ciesz się nimi.

Gdy wynik pokaże, że na świat przyjdzie przewlekle chore dziecko, do rodziców należy decydująca decyzja.

Mogą oni dopasować swoje życie do nowej sprawy, wysilać się wygospodarować jak najwięcej czasu dla swojego potomka czy też zdecydować się na aborcję. Prawidłowo z wiążącymi nas nakazami podstawą do przerwania ciąży jest wysokie prawdopodobieństwo trudnego i nieodwracalnego upośledzenia zarodka i nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu potomka albo mamy.
Poród – najpiękniejsza chwila w życiu?
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Mając na względzie dobro potomka i rodziców, przyszłe matki winny dbać o siebie w czasie ciąży.W szczególności zdrowo się odżywiać, troszczyć się o podstawową aktywność fizyczną ale też badać się. Dzisiejsze statystyki wykazują, iż trzy na sto zbadanych pań nosi w sobie płód, w jakim przez badanie prenatalne wypatrzono wady lub chorobę, tymczasem szacowany procent par, który w takiej pozycji decyduje się na aborcję to 3%.