Aktualnie wizyta u stomatologa naprawdę nie musi boleć

on Feb 15, 2023
Jeszcze kilkanaście lat temu leczenie dentystyczne było dość bolesne. W efekcie sporo osób zrobiła wiele, aby gabinet stomatologiczny omijać jak największym łukiem. Aktualnie sytuacja uległa zmianie. Leczenie – nawet do kanałowe – już naprawdę nie musi boleć.

dentysta, wizyta
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Gabinet stomatologiczny już jakiś czas temu stał się miejscem niezwykle pozytywnym dla chorych. Sprawdź choćby: Corner Centrum Implantologii i Ortodoncji. Stosowane aktualnie metody znieczulenia sprawiają, że nawet leczenie kanałowe nie wiąże się już z bólem. Idąc dalej, już samo podanie środka znieczulającego nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. W wielu gabinetach stomatologicznych stosowane jest urządzenia o nazwie The Wand. Wstrzykuje ono środek znieczulający pod kontrolą komputera. To właśnie z tego powodu eliminuje się niezwykle nieprzyjemne uczucie rozpierania, które towarzyszy wstrzykiwaniu środka znieczulającego przy pomocy klasycznej igły. Tak aplikowane znieczulenie kosztuje sporo więcej niż tradycyjny sposób, ale w wielu wypadkach warto dopłacić. Zwłaszcza, jeżeli już samo podawanie środka który ma znieczulić niezwykle negatywnie się nam kojarzy. W naszych czasach specjaliści mają do dyspozycji również rozmaite żele o działaniu znieczulającym. (Stomatologia zachowawcza) Sprawdzają się one jako środek wspomagający znieczulenie. Wykorzystując je, można bowiem sprawić, że osoba potrzebująca już w ogóle nie poczuje momentu wkłucia igły w dziąsło. Tak naprawdę leczenie już zupełnie nie boli – nawet w małym stopniu.

dentysta, stomatologia
Source: pixabay
Współczesne gabinety dentystyczne to miejsca, w których robi się szereg najróżniejszych zabiegów. Można w nich już nie tylko leczyć zęby, ale również usunąć z nich kamień firmy bydgoszcz fordońska czy osady z kawy. W wyniku tego po wizycie można pochwalić się perfekcyjnie oczyszczonymi zębami, które będą prezentowały się bardzo pięknie. Zabieg scallingu uzupełniony piaskowaniem to gwarancja, że zęby będą zachwycały swoim kolorem i to bez drogiego wybielania. Niestety, scalling na NFZ można zrobić jedynie raz w roku. Zabieg tego rodzaju jest w ogóle nierefundowany. W efekcie pacjent musi wiedzieć o tym, że przyjdzie mu naprawdę sporo za zabiegi zapłacić. Leczenie stomatologiczne nigdy jednak nie należało do tanich. O zęby trzeba jednak troszczyć mimo ceny usług tego typu. W przeciwnym razie szybko nic z nich nie zostanie.