You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Świeżo wyciskane soki w owoców i warzyw- niezwykłe bogactwo witamin, którego nie mogą zastąpić nam soki ze sklepu

on Nov 16, 2018
Często słyszymy, iż ważnym elementem zdrowego odżywiania jest także picie różnego rodzaju soków. Taka forma przyswajania owoców ma mnóstwo korzyści, jednak musimy wiedzieć które rodzaje soków będą dla nas najlepsze.

Szklanka soku do śniadania
Author: Tymbark
Source: Tymbark
Reklamy w mediach zwykle zapewniają nas, że soki z kartonu są bardzo zdrowe jak również że powinniśmy dużo ich pić. W sklepach możemy spotkać dwa główne typy soków. Pierwsze z nich to te, które są kilkudniowe na przykład soki z marchewki. Drugie z nich to produkty, które można nabyć w kartonie. Soki w kartonie nie są aż tak zdrowe jakby nam się wydawało. W związku z tym, że mają posiadać stosunkowo długi termin przydatności do spożycia muszą zostać poddane pasteryzacji. W czasie tego procesu traci się w dużej części witaminy, na których każdemu najbardziej zależy. Bardzo często możemy spotkać soki, które są rozcieńczane wodą albo dosładzane dużą ilością cukru bądź innymi substancjami dosładzającymi. Nie jest to korzystne dla naszego zdrowia, z tego powodu więc najlepiej jest samodzielnie przygotowywać soki z ulubionych owoców i warzyw, korzystając z wyciskarki do owoców.

Świeżo wyciśnięty sok pozwala na dostarczenie bardzo dużych ilości witamin. Jest to również niezwykle szybki sposób na dostarczenie całej porcji warzyw lub owoców, które należy zjeść wciągu doby. Przygotowanie soku nie zabiera nam wiele czasu, a korzyści z picia tego typu napojów są bardzo duże. Dodatkowo możemy samodzielnie skomponować ulubioną kompozycję owoców. Wyciskarka do owoców jest jednym z rozwiązań, z których możemy skorzystać. Kolejnym z nich jest mikser- ulubione owoce możemy zmiksować na przykład z jogurtem naturalnym, przyrządzając przepyszny koktajl. Wyciskarka do owoców jest elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w naszej kuchni. Kiedy uwielbiamy pomarańcze bądź grejpfruty możemy zakupić specjalną wyciskarkę do owoców cytrusowych, która jest niezwykle prosta w użyciu jak również nie zajmuje zbyt wiele miejsca na półce.na zdrowie
Author: Wellness GM
Source: http://www.flickr.com
Świeżo wyciśnięty sok to bogactwo witamin, które są nam niezbędne do zachowania zdrowego organizmu oraz wzmocnienia odporności. Dobrze jest więc je samodzielnie przygotowywać jak również cieszyć się naturalnym smakiem soków z owoców i warzyw, w odróżnieniu do dosładzanych produktów ze sklepu - na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź.